Faculty Members Testify About Food Insecurity

Dr. Sean Huss and Dr. James Stobaugh, members of the Arkansas Tech University Department of Behavioral Sciences faculty, testified before the Arkansas Legislative Council higher education subcommittee concerning the issue of food insecurity at university campuses on Monday, June 18.

Huss and Stobaugh are advisors for Because We Can, a registered student organization at ATU that operates a food recovery program that provides meals for approximately 1,200 local citizens in need per month and a food pantry that provides for the nourishment needs of those facing food insecurity within the university community.

Rep. Greg Leding of Fayetteville, co-chair of the subcommittee, said that Huss and Stobaugh highlighted the importance of public-private partnerships in fighting hunger on university campuses. The Green and Gold Cupboard, ATU’s internal food pantry, was started with a $67,760 grant from Tyson Foods.

Huss cited studies by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention that have found that 10 percent of all clients at charitable food banks are college students and that as much as 25 percent of students on some campuses skip meals during the week because they lack financial resources.

“There is a common narrative that suggests being poor as a college student is a character building experience and a basic rite of passage for those that pursue a college education,” said Huss. “Many even suggest that if someone can afford to go to college, then they must have money and their poverty is temporary. These beliefs may be true of some college students, but increasingly we see that college students make decisions between buying a textbook or eating. The nature of college student poverty now is different and our cultural expectations haven’t kept up with what students truly face in terms of increases in tuition, textbooks and access to food.”

Huss also noted that adjunct faculty members and staff members account for approximately half of the food pantry users at larger universities around the United States.

Leding said he learned about the scope of food insecurity on university campuses when he visited the University of Arkansas at Fayetteville’s Full Circle Food Pantry in April. He said that testimony during the subcommittee meeting on Monday, June 18, indicated that the problem exists at other universities, as well.

“All of the campus food pantries that presented on Monday stressed that they are driven entirely by volunteers and donations,” said Leding. “While food and hygiene products are a priority, the staff person for the Trojan Marketplace at (the University of Arkansas at Little Rock) talked about how the pantry’s one computer no longer works, forcing the organization to keep paper records. If you live near a campus with a food pantry, reach out, find out what it needs the most and do what you can to help them get it.”

Huss has several suggestions for people who want to help combat food insecurity at Arkansas Tech.

“Take some ownership and get involved in both food recovery and the pantry,” said Huss. “Volunteer for a shift or two and see that commitment through. Make everyone aware that if they are hungry, they can get food at the pantry. Donate to our foundation account (on our webpage) and participate in food drives when we have them. Work to keep this issue at the forefront of our conversations. The pantry and the recovery program face an issue attention cycle always. People forget that there is a constant need in our community and on our campus, which is a problem for these programs.”

Learn more about the Green and Gold Cupboard at ATU.

Learn more about Because We Can at ATU.

Arkansas Tech Announces 2017-18 Graduates

The Arkansas Tech University Registrar’s Office has released a certified list of 2,237 degrees conferred upon students on the Russellville campus during the 2017-18 academic year.

The list includes graduates from the campus in Russellville with certificates as well as associate, bachelor, master, educational specialist and doctoral degrees.

Those who graduated with honors based upon cumulative grade point average — Cum Laude (3.50-3.69), Magna Cum Laude (3.70-3.89) or Summa Cum Laude (3.90-4.00) — are listed as such. Those students who completed the University Honors program are also noted.

The graduates from the Russellville campus of Arkansas Tech in Russellville for the 2017-18 academic year are:

ALEXANDER — Alan Patrick Aldridge, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Sarah Bolton, Bachelor of Professional Studies; Cody Alan Gogus, Bachelor of Professional Studies; Autumn Elizabeth Hurley, Associate of Arts, Madison Blake Theiss, Bachelor of Science; Dominique Denard Waters, Bachelor of Professional Studies;

ALMA — Allison Taylor Apperson, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency; Savannah Don’l Boster, Bachelor of Arts; Katrina Maeree Burris, Master of Science in Business Administration; Synthia Ruth Ford, Master of Science in Business Administration; Caitlin Valerie Hicks, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Cameron Austin Lebarr, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Ann Marie McMurtry-Brewer, Bachelor of Professional Studies; William Michael-Dean Nicholson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Tara Lynn Webb, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude;

ALTUS — Andrea Nicole Bowen, Associate of Science; Alexander Jacob Breshears, Associate of Arts;

ARKADELPHIA — Melissa Carole Andrews, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Dustin Wayne Wright, Bachelor of Science and Associate of Arts;

ASH FLAT — Haley Ryan French, Bachelor of Science, Cum Laude;

ASHDOWN — Audra Breann Birtcher, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Alexandreia Marquette Nelson, Bachelor of Arts and Associate of Arts;

ATKINS — Ashley Rae Bailey, Bachelor of Science in Business Administration; Hannah Morgan Barnett, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Lauren Taylor Bowden, Bachelor of Science in Nursing; Kristen Michelle Brown, Bachelor of Science; Jennifer Ann Chronister Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Courtney Jayne Dotson, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; Brandi Lynne Duvall, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Hannah Reann Edens, Associate of Arts; Coty Lane Hegeman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Joshua David Kelley, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Hailey Michele Kendrick, Bachelor of Science; Taylor Floyd Kendrick, Master of Arts; Evan Eugene Blake Maxwell, Bachelor of Science; Alexander Hayes Moore, Bachelor of Science; Justin Tyler Padgett, Bachelor of Arts; Bryce Lynn Phillips, Bachelor of Science; Kenneth Sawyer Shannon, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Hayden Allen Shockley, Bachelor of Science; Gina Ann Streetman, Bachelor of Science in Business Administration; Blake Eryn Sweeden, Associate of Arts; Ellie Faye Sweeden, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts; Katherine Saleene Taylor, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Sidney Renae Thomas, Bachelor of Science, Cum Laude; Karri Dawn Warren, Associate of Arts; Katie Marie Watkins, Bachelor of Arts and Associate of Science; Kelsey Marie Wilson, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

AUSTIN — Heather Ann Autry, Bachelor of Science in Nursing; Clinton Alexander McGough, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; Hannah Carol Smith, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Peyton Tyler Webb, Bachelor of Science; Charlie William Whorton, Master of Science; Katelynd Marissa Wise, Bachelor of Science in Business Administration, Bachelor of Arts and Associate of Arts;

BARLING — Jessica Lindsey Arivett, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; John Conner Arivett, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; James Derrick Cox, Master of Science;

BATESVILLE — Amanda Lea Britt, Educational Doctorate; Felisha Dawn Burtrom, Bachelor of Arts; Kelli Renae Dunegan, Bachelor of Professional Studies; Rachel Lauren Littleton, Bachelor of Science in Nursing; Teighlor Denise Morris, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Amber Laurel Ursin, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Sallie Ann Welcher, Master of Science in Nursing;

BAUXITE — Kaylee Nicole Lawrence, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Breahna Mae McCool, Master of Science; Garrett Thomas Williams, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science;

BEEBE — Eric Boone Baldwin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Emily Christina Free, Bachelor of Science in Business Administration; Ashley Susana Gentry, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Katie Nicole Holmes, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Kallie Leighan Mendenhall, Associate of Arts; Bridget Kaylee Odom, Associate of Arts; Tyler Lane Tober, Bachelor of Arts, Cum Laude;

BELLA VISTA — Ashley Amber Albrecht, Master of Arts; Skylar Brooke Cox, Master of Liberal Arts; Kristen Michelle Harris, Bachelor of Science; Christina Herbold, Master of Arts; Jamie Elizabeth Mar, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Scott A. McKenzie, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Kaden Christopher Ryan, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Kyle Patrick Ryan, Bachelor of Fine Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Peyton Kaylee Scott, Bachelor of Science in Nursing;

BELLEVILLE — Sandra Lorena Khamsomphou, Associate of Science; Holly Elizabeth Ridenour, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Victoria Grace Taylor, Associate of Arts;

BENTON — Chad Allen Baxley, Associate of Arts; Austin Patrick Bewley, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Jacob Tyler Blockburger, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Jerry Wayne Brown, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Nicholas Reno Canale, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Haley Brooke Castillo, Master of Science; Matthew Boyd Cummings, Master of Science; John Vincent Davis, Bachelor of Science in Business Administration; Laura Ann Davis, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Megan Elizabeth Garrett, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Stephanie L. Goines, Bachelor of Science in Nursing; Keith Dawson Hammer, Bachelor of Science; Kadi Lea Harris, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Kelly Elizabeth Humbard, Bachelor of Science; Leslie Koller, Master of Arts; Angela Michelle Lasiter, Master of Science; Donald Allen McCormick, Master of Science; Tieche Nicole McCoy, Bachelor of Science in Nursing; Garett Elliott Phillips, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Nathan Scott Rutherford, Bachelor of Science in Business Administration; Willie Lee Sanders, Bachelor of Professional Studies; Kelsi Clarissa Scarlett, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Kaylee Breann Smoke, Associate of Arts; Zachary Dylan Snow, Bachelor of Professional Studies; Jayden Del Southard, Bachelor of Arts; Chandler Scott Tackett, Bachelor of Science; Logan Colby Williams, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Kaitlin Nicole Wright, Associate of Arts;

BENTONVILLE — Aura Maria Aguirre, Bachelor of Science in Nursing; Blake Ashton Wyatt Coffelt, Bachelor of Science; Patricia Lee Dale, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Jesse Hughes Griffiths, Bachelor of Science and Associate of Arts; William Jeffery Hammonds, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Mitchell Anthony Highfill, Master of Science in Nursing; Erin Marie Hollingsworth, Master of Science; Kyle Joseph Iannazzo, Associate of Arts; Mary Zada Jones, Associate of Arts, Cum Laude; Meghan Elizabeth Kelker, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Hannah Rae Manifold, Bachelor of Arts; Christina Deon Minton, Bachelor of Arts and Associate of Science; Regan Ashley Moser, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Deborah Kaye Nelson-Shiohira, Master of Arts; Jeremy Ogle, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Chiquita Scott, Bachelor of Arts and Associate of Arts;

BERRYVILLE — Carmen Alexis Hall, Master of Education; Melissa Marilyn Rains, Master of Education; Levi Jared Sooter, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Molly Marjorie Sroges, Master of Art in Teaching;

BETHEL HEIGHTS — LaShawna Nicole Sims-Navarre, Bachelor of Science in Business Administration;

BIGELOW — Jake Douglas Hoy, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Jonah Ashton Lagrange, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Brooke Alexandria Miller, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Amber Lee Quaid, Master of Arts;

BOLES — Jessica Lynn Williams, Master of Education;

BONANZA — Jasmine Michelle Wright, Graduate Certificate;

BONNERDALE — Chad Micheal Arnold, Bachelor of Science and Associate of Arts;

BOONEVILLE — Heather Lynette Catlett, Bachelor of Science and Bachelor of Arts, Cum Laude; James Alexander Elkins, Bachelor of Science; Lyndsey Taylor Gentry, Associate of Science; Sara Jane Lee, Master of Education; Caleb Garrett Miller, Bachelor of Arts; Morgan Elizabeth Osborne, Associate of Arts; Rebekah Ceridwen Sacran, Associate of Arts; Joshua Hunter Van Devender, Bachelor of Fine Arts, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

BRANCH — Joseph Zachary Redding, Bachelor of Science, Cum Laude; Jillian Tylar Swain, Bachelor of Science in Nursing;

BROCKWELL — Eli James Blankenship, Bachelor of Science, Cum Laude;

BRYANT — Hunter Emmet Barksdale, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Steven Austin Caldwell, Bachelor of Science in Business Administration; Benjamin Timothy Friesen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Summa Cum Laude; Jeanne E. Holder, Bachelor of Science in Business Administration; Tiffini Matiana Jarvis, Bachelor of Arts; Korey Alan Thompson, Bachelor of Science, Cum Laude;

CABOT — Brittany Graham, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Lisa Mitchell, Master of Arts; Mary Allison Storeygard, Bachelor of Science; Lane Houston Tarvin, Bachelor of Science and Associate of Arts; Nicole Weathers, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Amy Whitehead Williams, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Aaron Garner Wilson, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

CADDO GAP — William Spencer Egleston, Bachelor of Science; Tyler Wayne Price, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna Cum Laude;

CALICO ROCK — Amber Elaine Harness, Bachelor of Arts and Associate of Science, Cum Laude;

CAMDEN — Sammie Lynn Bean, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Dillan Walker Bever, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Tarah Gayelle Hanna, Bachelor of Music Education, Cum Laude; Patsy A. Hughey, Educational Doctorate; Melissa Ann Lewis, Bachelor of Science in Nursing; Timothy Lawerance Lowe, Master of Science; Juanita Mitchell, Educational Doctorate; Raven Nicole Smith, Bachelor of Professional Studies; Deon Lavar Sullivan, Master of Science;

CARLISLE — Taylor Sloane Henderson, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Wesley Eric Singleton, Bachelor of Professional Studies; Morgan Elizabeth Walter, Bachelor of Science and Associate of Arts;

CASA — Leslyn Marie Barnes, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Jessica Ann Kaykhossrokiani, Bachelor of Science in Business Administration; Taylor Renee Robinson, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Whitney Anne Rudder, Bachelor of Science, Cum Laude;

CENTER RIDGE — Lisa Mechelle Steelman, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude;

CENTERTON — Jana Marya Brown, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Kaitlin Ann Burgess, Master of Science; Heather Renee Sayes, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude;

CHARLESTON — Shaun Ashley Alicia Barnett, Associate of Science; Melissa Marie Carmack, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Misty Dawn McKenzie, Bachelor of Professional Studies; Brad Mason Potts, Master of Arts; Richard Scott Savage, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude;

CLARKSVILLE — Lisa Marie Alderson, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Aaron Dean Ashlock, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Lauren Elizabeth Ashlock, Bachelor of Science; Madeline Joyce Ashlock, Bachelor of Music Education, Cum Laude; Nicholas Craig Bean, Bachelor of Science; Wyatt Paul Blackard, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Chandler Maxwell Browning, Bachelor of Arts; Savannah Kaye Chenault, Associate of Arts; Samantha Jean Christian, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Keaton David Cogan, Bachelor of Music Education; David Alfonso Cortes Moreno, Bachelor of Science in Business Administration; Anna Elizabeth Dunaway, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Gloria Elena Elizondo, Associate of Science; Karely Flores, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Jesse David Fox, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Ricky Fabian Garcia, Bachelor of Arts; Yesy Raul Garcia, Bachelor of Science in Nursing; Blake Alexander Grubbs, Bachelor of Science; Carson Cash Hawkins, Bachelor of Arts; Holly Noele Haynes, Associate of Arts, Cum Laude; Hailey Elizabeth Hewitt, Bachelor of Arts; Lynn Marie Hodges, Bachelor of Science in Business Administration; Blake Nicole Hurley, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; James Michael Jeffers, Associate of Arts, Cum Laude; Kaitlin Anne Kimbrough, Associate of Arts; Whitney Layne Lewis, Master of Science; Sydne Rachel Lorfing, Associate of Arts, Cum Laude; Kymberley Gail Loyd, Bachelor of Science in Nursing; Cassandra Ludgood, Master of Education; Tanya Michele Makepeace, Master of Education; Edith Martinez, Bachelor of Science in Business Administration; Edith Martinez, Bachelor of Science in Business Administration; Jatia Noel McAlister, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Michael Joseph McHalffey, Bachelor of Arts; Cody Allen Nowotny, Bachelor of Arts; Richard Derrick Oliver, Associate of Applied Science; Nancy Patton, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; Anna Lea Perry, Associate of Science; Celia Marie Poole, Bachelor of Arts; Alison Ann Rogers, Associate of Arts; Chandra Nichole Root, Associate of Arts; Barbara Ann Sampley, Master of Liberal Arts; Flor Cristina Suaste-Garcia, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Alexandra Grace Turner, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; William Harlon Venson, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Shelby Mackay Vickers, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; Vanessa Villarreal, Associate of Arts; Zachary Matthew Walters, Associate of Arts; Angella Michelle Watson-McHalffey, Bachelor of Arts; Brody Don Wilhelms, Associate of Arts;

CLINTON — Brian Dewayne Barnett, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Lizbeth Hernandez, Bachelor of Arts; Caden Parker Hickman, Associate of Arts, Cum Laude; Garrett Ryan Ludwig, Bachelor of Science; Jessica Leann Lyons, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Steven Scott Teague, Bachelor of Science in Electrical Engineering; David Kaleb Ward, Bachelor of Science;

COAL HILL — Angela Dawn Harden, Bachelor of Professional Studies;

CONWAY — Nathan Garon Andrews, Bachelor of Music Education, Magna Cum Laude; James Allen Austin, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Christopher Michael Berry, Bachelor of Arts; Jonathan Carldell Bolden, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Edward Earl Bradley, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Jon Paul Bradley, Bachelor of Science in Nursing; Felicia Lolita Broege, Bachelor of Professional Studies; Janice Marie Brown, Bachelor of Professional Studies; Kara Mae Caines, Bachelor of Science; Shannon Lynn Craig, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Janeshia Lashelle Davis, Bachelor of Professional Studies; Joseph Alan Downey, Bachelor of Science; Kayla Ferren Dyson, Bachelor of Science in Business Administration; Jill Ashley Edwards, Bachelor of Science; Dylan Colby Foster, Associate of Arts; Carmella Deniece Gibbs, Bachelor of Science in Nursing; Makayla Daneylle Green, Master of Science; Daniel Mitchell Heifner, Bachelor of Science; Anna Renee Jackson, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Cole Kristopher Kennedy, Associate of Arts, Cum Laude; Brittany Nichole Leal, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Alyssa Marie Lindsey, Bachelor of Arts; Patrick Henry Massery, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Jennifer Vanessa Merino-Mejia, Master of Arts; Anna Winter Peterson, Bachelor of Arts, Cum Laude; Serena Antronetta Robinson, Bachelor of Professional Studies; Caleb Scott Sackhoff, Associate of Science, Cum Laude; Caleb Scott Sackhoff, Bachelor of Science, Cum Laude; Samantha S. Sartain, Bachelor of Professional Studies; Misty Gail Slaughter, Bachelor of Science in Nursing; Shelly N. Smith, Master of Science in Business Administration; Megan Patricia Staudt, Master of Science; Noah Walter Stephens, Bachelor of Science and Associate of Arts; Megan Rebecca Vandergriff, Bachelor of Science and Associate of Arts; Tanesha R. Webb, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts, Cum Laude; Tiffany DeAnn Webster, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Laura A. Wimberly, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency, Cum Laude;

COVE — Hunter Wesley Brown, Bachelor of Arts; Alexis L. Hensley, Bachelor of Professional Studies;

CROSSETT — Cierra Renee Campbell, Associate of Arts; LaAmber Patrice Thompson, Associate of Arts;

DAMASCUS — Amanda LeAnn Fletcher, Bachelor of Arts;

DANVILLE — Ibette Guadalupe Alcocer, Bachelor of Science; Julie Belinda Barnes, Bachelor of Science in Business Administration; Saul Ovidio Beltran, Bachelor of Science; Aubrey Lee Butterfield, Bachelor of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Tyler James Cahill, Bachelor of Science; Joseph Hamilton Donnell, Bachelor of Science, Cum Laude; Aaron Matthew Gilkey, Bachelor of Arts; Kylie Danielle LaRoe, Bachelor of Science in Nursing; Brandon Anthony Lunsford, Bachelor of Science in Nursing; Alan Alexander Madrigal, Bachelor of Science; Thomas Lee May, Bachelor of Science; Kayla Lea Morris, Bachelor of Professional Studies; Victoria Faith Peek, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Giovanni Ortiz Pena, Bachelor of Science and Associate of Applied Science; Alexis LeeAnn Roddy, Bachelor of Science; Caleb Austin Short, Bachelor of Science and Associate of Arts; Hannah Mae Taylor, Associate of Science; Jonathan Robert Wear, Bachelor of Arts; Brett Lee Wilkins, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude;

DARDANELLE — Casey Michael Anderson, Bachelor of Arts; Vanessa Araujo-Benitez, Bachelor of Arts and Associate of Science; Misty Lynn Bartlett, Associate of Arts; Cayce Lynn Baxter, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts; Elizabeth Danielle Burgess, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Charles Walter Chaten, Master of Art in Teaching; Taylor Lindsey Eubanks, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Mark Daniel Gathright, Associate of Science; Courtney Paige Gilkey, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Miranda Grace Gray, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Carmen LeAnn Halbert, Master of Education; Garrett Chase Haney, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Cum Laude; Dakota Rachelle Hicks, Bachelor of Science in Business Administration; Jennifer Kay Holland, Master of Art in Teaching; Michelle Deann Hollis, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency; Meredith Ann Holt, Bachelor of Science; Meredith Lenlee James, Bachelor of Arts; Brenda Marisol Jimenez, Bachelor of Arts, Cum Laude; Pierce Tyler Johnson, Bachelor of Science, Cum Laude; Nancy Juarez, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Jennifer Elise Judkins, Bachelor of Science; Hannah Leigh Karnes, Associate of Science; Lindsey Nicole Kersey, Bachelor of Science, Cum Laude; Trent Allen Latham, Associate of Arts; Zachary Keith Lynch, Bachelor of Science; Chelsey Jill Mans, Bachelor of Professional Studies; Alexa Nicole Meimerstorf, Bachelor of Music Education, Magna Cum Laude; Randee Kay Mizaur, Master of Education; William Joseph Mizaur, Master of Education; Rylee Marie Nesbitt, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Ashley Nicole O’Guinn, Bachelor of Professional Studies; Timothy Aaron Price, Bachelor of Fine Arts; Sarah Leah Anne Reeves, Master of Education; Michael Charles Shinn, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; James Toy Southerland, Bachelor of Science; Makenna Austin Spears, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Abigail Brooke Stokes, Master of Art in Teaching; Ellen Rebecca Underwood, Bachelor of Science; Maxie Xiong, Bachelor of Science in Business Administration; Marcey Janelle Young, Master of Arts;

DE QUEEN — Caleb Ray Burrow, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Luis Alberto Campos Alcocer, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Gabriela Cisneros Guillen, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Esther Hendershot, Master of Arts; Maria Silvia Huerta, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency, Cum Laude; Zita Abygail Loredo, Bachelor of Science in Nursing;

DECATUR — Hunter Allen Beal, Bachelor of Professional Studies;

DEER — Karen Sue Casey, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Tanner John Counts, Bachelor of Science; Brandt Victor Young, Bachelor of Science;

DELAWARE — James Madison Reasoner, Bachelor of Science in Business Administration;

DELIGHT — Meagan Marie Halcomb, Associate of Arts; Toni Lynn Humphry, Bachelor of Science in Nursing;

DENNARD — Allison Theresa Ferrell, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Cynthia Denise Smith, Master of Science in Business Administration;

DERMOTT — Justin P. Carbage, Graduate Certificate;

DES ARC — Courtney Rae Scott, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

DONALDSON — Madison Emily Martin, Bachelor of Science in Business Administration; Lynette Marie Smith, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

DOVER  — Jessica Ann Alewine, Bachelor of Science, Cum Laude; Nona Ann Bass, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Laken Deon Beavers, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Wesley Jackson Burton, Associate of Arts; Destiny Victoria Conley, Associate of Science; Clayton Scott Davis, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Mistie Leigh Duncan, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Haley Ann Eddings, Associate of Arts; Nichole Michelle Edwards, Graduate Certificate; Haley Nicole Fossitt, Bachelor of Arts, Cum Laude; Logan Ezekiel Freeman, Master of Science; Jacob Cort Griffin, Associate of Arts; Ethan Blayne Hampton, Bachelor of Science; Afton Beau Harris, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Barrett Holcomb Harris, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; Connie Cheri Herring, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Hayden Chandler Higgins, Bachelor of Arts; Corey William Hottinger, Bachelor of Professional Studies; Austin Hamilton Housley, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Kailey McKenna Johnson, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Harrison John-Micheal Jones, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Mary Nick Kefallinos, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Krista Nicole Lindenberg, Bachelor of Arts and Associate of Science, Magna Cum Laude; Garrett Taylor McKown, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Rhonda Leann Moore, Master of Education; Kimberly Dawn Myers, Bachelor of Arts and Associate of Science; Meagan LeAnn Oxendine, Bachelor of Science; Rhonda Diane Ralph, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Kayla Michelle Renfroe, Bachelor of Science and Associate of Science; Adam L. Richardson, Bachelor of Science; Ashley Nicole Rogers, Bachelor of Science and Associate of Science; Christine Renee Sain, Associate of Arts; Samantha Taylor Smith, Bachelor of Music Education, Cum Laude; Margaret R. Snider, Master of Arts; Kendel Ray Standridge, Associate of Arts; Matthew Shane Sweeney, Master of Education; Moriah Grace Theriault, Associate of Arts; Melissa A. Varvil, Master of Education; Seth Alexander Walker, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Jared Austin Wesselhoft, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Riley Paul Whittenburg, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology;

DRASCO — Charlene Dawn Hendricks, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

EL DORADO — Ronnie Wade Arnold, Bachelor of Professional Studies; Larry W. Bibby, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Deatred LaShunda Glover, Bachelor of Professional Studies; Robin Nichole Green, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Latona D. Lovett, Bachelor of Professional Studies; Joshua Keith Qualls, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Justin Scott Robison, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude;

ELKINS — Amber Dawn Alderson, Bachelor of Science;

EMMET — Taylor McKenzie Hodges, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

ENGLAND — Lynde Brooke Biggs, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude;

ENOLA — April Dawn Murphy, Bachelor of Science and Associate of Arts;

EUREKA SPRINGS — Jennette Eran Gallese, Bachelor of Science; David Eugene Orr, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

EVERTON — Ashley Marie Pearson, Master of Science; Danielle R. Riggins, Bachelor of Science, Summa Cum Laude;

FARMINGTON — Kaylyn Ann Busch, Master of Education; Bryson Jonathan Duffy, Associate of Arts; Lauren Elizabeth Keck, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Zachary Carter Law, Bachelor of Science; Susan Ann Sanders, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude;

FAYETTEVILLE — Jeffrey Glenn Alberson, Master of Arts; Hannah Lee Baker, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Austin Scott Bray, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mollie Ruthanne Brewer, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Brandon Brian Brown, Associate of Arts; Lisa Nicole Buchanan, Graduate Certificate; Alexa Danielle Carrington, Bachelor of Arts; Morgan Chasity Carver, Bachelor of Science; Josie Lynne Chism, Bachelor of Science; Taylor Seth Cotroneo, Bachelor of Music Education, Magna Cum Laude; Morgan Savanna Cravens, Associate of Arts; Brianna Diane Damet-Powell, Master of Art in Teaching; Yesenia Dodds, Master of Arts; James Russell Folsom, Master of Arts; Shannon Devon Gabbard, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Leah Christy Golden, Bachelor of Professional Studies; Brianna A. Green, Associate of Science, Cum Laude; Jocelyn Guerrero, Master of Arts; Paula Lynn Gulledge, Bachelor of Professional Studies; Michael Jacob Hannan, Bachelor of Science, Cum Laude; Bradley Don Hurst, Bachelor of Science; Demi Michelle Kelley, Bachelor of Science in Nursing; Morgan Lynn Luther, Master of Education; Dee Anne McCoy, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency, Magna Cum Laude; Raymond Ross McGrew, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Holly Lauren Morrison, Bachelor of Arts; Darlene Noel Morton, Bachelor of Music Education; Brandon Ferris Newell, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Jackson Patrick Prasifka, Bachelor of Science; Mary Elizabeth Sanders, Master of Science; Johanna Noel Sawatski, Master of Arts; Lauren Riley Smith, Master of Art in Teaching; Paul Nathaniel Whitehead, Bachelor of Science and Associate of Arts; Emalee Tate Wingo, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Mary Alexandra Woods, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

FIFTY SIX — Elizabeth Grace Rhoades, Bachelor of Arts and Associate of Arts;

FLIPPIN — Michelle Elizabeth Curtis, Master of Education; Adam Lee Willis, Master of Art in Teaching;

FLORAL — Ashley Nichole Ball, Master of Science in Nursing; Meagan Jewell Fennell, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Lexie Breanna Wood, Bachelor of Arts;

FORREST CITY — Jamaal Joseph Brown, Associate of Arts; Richard Temple, Associate of Arts; Janice M. Wallace, Master of Science;

FORT SMITH — Kylie Jordan Ballard, Bachelor of Professional Studies; Travis King Cooper, Bachelor of Science; Abigail Danielle Crickenberger, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Ryan Andrew Davis, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; Matthew James Graham, Bachelor of Professional Studies; Duston Dewayne Green, Bachelor of Professional Studies; Omar S. Hamden, Master of Science; Edwin James Hansen, Educational Doctorate; Benjamin James Hollaway, Bachelor of Science in Business Administration, Summa Cum Laude, University Honors Program; Grace Anne Hollaway, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Nancy Patricia Holliman, Master of Arts; Julianna Lucille Johnson, Master of Arts; Robert Wesley Jones, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Tyler Don Lyles, Associate of Arts; Emily Jan Marsh, Master of Education; Morgan Taylor Mason, Bachelor of Science, Cum Laude; Stephen Paul McCarty, Master of Science; Adam Wesley Moore, Bachelor of Science, Cum Laude; Lauren Noel Moore, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Dylan Walter Mork, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Candice Dawn Mulac, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Alberto Nava, Master of Science; Brandon Scott Parish, Master of Science; Megnon Rachel Parks, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Wendy J. Peer, Master of Arts; Landon Kyle Pierce, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Andrew Steven Poarch, Bachelor of Science; Glen Edward Poole, Bachelor of Arts; Jordyn Blair Pulliam, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Stephanie Ratsamy, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Diamond Rakel Redden, Associate of Arts; Janey Jannette Samis, Master of Science; Khampasith Sourinphoumy, Master of Science; Drew Edward Spickes, Master of Science; Minh-Tuan Van Ta, Master of Science; Taneka Lashea Tate, Educational Doctorate; Ashley Nichole Taylor, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Forrest Utley Teeter, Bachelor of Science; Marquita Tolbert, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Jordan Marie Ulmschneider, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Samuel Loyd Waganer, Master of Arts; Brandon Lee Willhite, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Shannon Adair Williams, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Erin N. Willis, Master of Science in Business Administration; Daniel Zimpfer, Master of Science;

GARNER — Wendy Sue Hanner, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Derek Andrew Shults, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

GASSVILLE — Mary Annette Cully, Master of Science in Nursing;

GLENWOOD — Darren Lee Horn, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Chase Allen Lybrand, Associate of Arts; Tyler Sky Moore, Bachelor of Science in Nursing;

GRAPEVINE — Ryan Perry Taylor, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

GRAVETTE — Ryan Alan Bolduc, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna Cum Laude; Kristen Leigh Hoogshagen, Associate of Arts; Rebekah Nicole Lawler, Bachelor of Fine Arts and Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Saber Lakota Treat, Bachelor of Science;

GREEN FOREST — Treyton Ray Anderson, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Daulton Rex Coffey, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Jerry Dalton Ewing, Bachelor of Science; Kaitlin LeeAnne Powell, Bachelor of Science; Talesha Renee Thomas, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

GREENBRIER — Ashley Claire Anderson, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Zachary James Anderson, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Connor Stephen Barnard, Associate of Arts; Emily Savannah Boren, Associate of Arts; Shawn Marshal Bowie, Bachelor of Science; Joseph Brewer, Master of Education; Joshua William Canida, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Anna Rebecca Clark, Master of Art in Teaching; Stetson Ray Collard, Bachelor of Science; Deidra DiAnn Dillard, Graduate Certificate; Heather Lynn Harmon, Bachelor of Professional Studies; Eugenia Larnette McCurrie, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Dylan Blake McDearmon, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Mason Tyler Ragland, Bachelor of Science in Nursing; Claudia Caitlin Rice, Bachelor of Arts, Cum Laude; Heather Ann Rogers, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Savannah Dawn Snowden, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Donna Jean Williams-Barcelles, Bachelor of Professional Studies;

GREENWOOD — Justin Douglas Bauerlein, Associate of Arts; Travis Alan Beam, Bachelor of Science; Rhonda Gail Bullard, Master of Education; Samuell Leyton Cabe, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Conner Alan Ciesla, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Ross Edward Fujibayashi, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Lori Lyn Lane, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Evan Reid Lensing, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Ryan Michael Lensing, Bachelor of Science; Natasha Marie Martin, Master of Education; Collin Blake Moore, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Lloyd Duane Morganflash, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Rachel L. Patton, Master of Art in Teaching; Austin Reed Pearcy, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Stephenee Gail Pemberton, Master of Art in Teaching; Laramey LeeAnna Peugh, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency; Tanner Bradford Philpot, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Bobby Edward Shackelford, Master of Science; Hannah Leigh Spandle, Bachelor of Science in Nursing; Courtney Elizabeth Stockton, Bachelor of Science; Kaitlyn Elizabeth Tran, Bachelor of Science in Business Administration, Summa Cum Laude;

GURDON — Sara Danielle Gulley, Associate of Science, Cum Laude; Trenton Robert McDowell, Bachelor of Science;

HACKETT — Cash Douglas Black, Bachelor of Science;

HAMBURG — Zachery Lance Thompson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

HARRISON — Luke David Anderson, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Heather Amy Blackwell, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Sarah Elizabeth Brashers, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Brianna Paige Collins, Bachelor of Professional Studies; Arielle Marie Crawford, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Jorden Nicole Creamer, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Lisa Renee Davis, Master of Education; Cami Marie Farmer, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Christopher William Fleming, Bachelor of Science; Santana Jade Foster, Bachelor of Arts; Amber Christine Harris, Master of Art in Teaching; Teresa Kay Hill, Bachelor of Professional Studies; Tisha Renee Hunt, Associate of Science; Chelsea Brooke Jordon, Master of Education; Miles Hunter Lowery, Bachelor of Arts and Associate of Science; Jennifer Lynn Luker, Bachelor of Science; Julie Marie Milburn, Bachelor of Science and Associate of Arts; Clarissa Marie Moore, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Hannah Marie Morrison, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Megan Aimee Naff, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Kyra Drewry Nielsen, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Caleb Reed Olson, Bachelor of Science; Joseph Phillip Presley, Bachelor of Science and Associate of Science; John Ethan Roberts, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Abigail Sydney Rush, Associate of Arts; Daniel Blake Saunier, Bachelor of Science in Business Administration; Joshua Alexander Scott, Bachelor of Science; Viancie Jane Sims, Bachelor of Science in Nursing; Angela Rose Smith, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Kelsie LaDawn Smith, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Terri Ivie Smith, Bachelor of Professional Studies; James Colton Spears, Bachelor of Science; Alex Clayton Spradlin, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Daniel Wayne Stewart, Bachelor of Science in Business Administration; Tate Alexander Stokes, Bachelor of Professional Studies; Jonathan Curtis Taylor, Bachelor of Science; Kimberly Dawn Trublood, Bachelor of Arts; Clayton Andy Watson, Bachelor of Science; William Bryce Weidrick, Bachelor of Science; William Hurdle Welch, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Rebecca Monique Wilson, Master of Education;

HARTFORD — Conor Blake Bumpus, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Garett Austen Ford, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Dylon Ray Harbottle, Bachelor of Science;

HARTMAN — Shelby Leigh Chronister, Associate of Arts; Alicia Michelle Fowler, Bachelor of Science in Business Administration; Jacquelyn BreAnne Gray, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Shayla Ann McKee, Associate of Arts; Bronson Joseph Rofkahr, Bachelor of Arts; Charisse Tunacao, Bachelor of Science in Business Administration; Kassidy Erin Williams, Bachelor of Arts; Meghan Alyssa Williams, Bachelor of Arts;

HATFIELD — Mysti Le Gates, Master of Arts; Todd Jackson-Hugh Roberts, Master of Art in Teaching;

HATTIEVILLE — Michael Heath Emison, Bachelor of Arts, Cum Laude; Gary Wendell Fryer, Bachelor of Arts, Cum Laude; Heath Edward Hays, Bachelor of Science in Business Administration; Emily Marie Rhea, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

HAVANA — Nicholas Alvin LaRoe, Bachelor of Science, Cum Laude; Tras Steven Pfeifer, Bachelor of Science; Alexander Wade Ridenour, Associate of Science in Nuclear Technology;

HAZEN — Casey Renee Beliew, Bachelor of Professional Studies; Jordan Pierre Meador, Master of Science; Trenton Eugene Mosby, Associate of Science;

HEBER SPRINGS — Austin Carroll Brown, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Kristin Grace Euton, Master of Education; Hannah Caitlyn Johnson, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Janae Michelle Long, Bachelor of Science and Associate of Arts; Makenzie Nicole Martin, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Kate Elizabeth Reese, Bachelor of Science and Associate of Arts; Mary Elizabeth Simmons, Associate of Arts, Summa Cum Laude;

HECTOR — Laurie Marie Bell, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Haley Nicole Carter, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Daniel Tyler Dodd, Bachelor of Arts; Charles Lee Majors, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Nicholas Dean McKinstry, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Pamela Lynnette Meeks, Master of Science; Amanda Michelle Roberts, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude;

HELENA — Ron Earl White, Bachelor of Science in Business Administration;

HENSLEY — Myranda Paige Furman, Bachelor of Science and Associate of Arts; Lauren K. Sweeten, Master of Science;

HIGHLAND — Della Alayne Shackelford, Bachelor of Professional Studies;

HINDSVILLE — William Eric Anderson, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Clinton Garry Jones, Educational Doctorate;

HOLLY GROVE — Tiara R. Ladd, Bachelor of Professional Studies;

HOPE — Justin Blake Newton, Bachelor of Science and Associate of Arts; Byron Davis Wilson, Bachelor of Science in Business Administration;

HOT SPRINGS — Samantha Kaye Adams, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Rebecca Sue Gibbs, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Alyssa Christine Hannah, Bachelor of Arts; Kevin Michael Hoffman, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Dana Lynne Hotho, Master of Arts; Cynthia L. Howerton, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Mallory Ruth Hubbard, Associate of Arts; Tracey Nichole Linder, Bachelor of Science in Nursing; Ashley Alice Martin, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Lakesha Mechele McNary, Bachelor of Professional Studies; Ramona Gail Miles, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Bryan Alan Mock, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts; Cierra Ann Murrah, Bachelor of Arts; Tulsi Bhaveshkumar Patel, Master of Science and Graduate Certificate; Carly Elizabeth Louise Pettit, Bachelor of Arts, Cum Laude; Mary Elizabeth Robinson, Associate of Arts; Ashley Meghan Simmons, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Angela Earlene Smith, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Sara Michelle Warrick, Bachelor of Science, Cum Laude; David Ryan Williams, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Sherry D. Wilson, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

HOT SPRINGS VILLAGE — Andrew Terrell Curry, Educational Doctorate; Jill Corinne Everton, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Natalie Blake Mayernick, Associate of Arts;

HUNTINGTON — Suzanne R. George, Master of Education; Kyle Wade Howley, Associate of Arts; Ruby Monterroza, Bachelor of Arts; Steven Daniel Sawyer, Master of Science;

HUNTSVILLE — Mallory Elizabeth Cornett, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Tammi H. Davis, Educational Doctorate; Allison Rae Dotson, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Zachary William Tvrz, Bachelor of Science in Business Administration, Bachelor of Science and Associate of Arts;

HUTTIG — Melissa Kay Boykin, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

JACKSONVILLE — Jonathan Wayne Crossley, Educational Specialist; Timothy L. Finley, Bachelor of Professional Studies; Coyja Ivola Hood, Associate of Applied Science; Natari Cherrell Irvin, Associate of Arts; Michael Maurice McElroy, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Josephine Arldean Shaw, Bachelor of Professional Studies; Dana Nicole Thompson, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

JASPER — Peyton Don Clark, Associate of Science; Latana Rose Fowler, Associate of Science; Keelee Nicole Henderson, Bachelor of Science, Cum Laude;

JERSEY — Matthew Cole Smith, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude;

JERUSALEM — Shelbi Lauren Haney, Associate of Arts;

JESSIEVILLE — Jacob Paul Applegate, Bachelor of Science; Bailey Nicole Balcom, Bachelor of Science, Cum Laude; Bethany JoEllen Graves, Bachelor of Science;

JONESBORO — Miranda Reshelle Jones, Master of Arts;

JUDSONIA — Cody Marshall Hibbitts, Bachelor of Science;

KINGSTON — Cody Layne Cardon, Associate of Arts, Cum Laude;

KNOXVILLE — Nathan Payne Bell, Bachelor of Science; Allison Hope Melton, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

LAMAR — Joseph Harrison Arnke, Bachelor of Arts, Cum Laude; Kaylee Nicole Bates, Bachelor of Arts; Melanie Leann Day, Bachelor of Science; Abby Danielle Elam, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Madison Paige Grover, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Vichyle Her, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Miranda Jo Kennessey, Associate of Science, Cum Laude; Judith Leigh Little, Master of Art in Teaching; James Daren Melson, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Seth Allen Nichols, Bachelor of Arts; Audra Jean Roberts, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Mark Allen Ruff, Bachelor of Science in Nursing; Rebekah Blaine Snyder, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

LAVACA — Travis Weldon Ebert, Master of Science; Matthew James Holland, Master of Science; Melissa Jean Irby, Master of Art in Teaching; Brandy M. Lewis, Master of Education; John Matthew Morgan, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Timothy Arthur Mounts, Bachelor of Professional Studies;

LEAD HILL — Camille R. Hamilton, Associate of Arts; Shelby Paige Jackson, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude;

LESLIE — Casey Rene Griffin, Associate of Arts;

LINCOLN — Ariel Nicole Smith, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

LITTLE ROCK — Jewel Abraham, Master of Science; Lindsey Alyssa Amos, Associate of Arts; Drayton Spencer-Allen Anderson, Associate of Arts; Samuel Barton Angel, Bachelor of Arts; Tommy E. Atchison, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Seth Daniel Bailey, Bachelor of Professional Studies; Michelle A. Bentley, Bachelor of Professional Studies; Benjamin Leo Blubaugh, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Aimee Alicia Bowman, Bachelor of Science, Cum Laude; Katrina Shonta Brown, Bachelor of Professional Studies; Robert Earl Calhoun, Bachelor of Science in Nursing; Maranda Chantia Coffey, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Evan Patrick Crutchfield, Bachelor of Arts; Jenna Elise Eggleton, Bachelor of Arts, Cum Laude; Rachel Ann Gilchrist, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Kaelyn Jordan Greer, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Angela Hernandez, Associate of Arts; Alysson Rebekah Humphrey, Bachelor of Professional Studies; Jeaneau Batson Julian, Master of Arts; Kelly Jean Kannett, Bachelor of Professional Studies; Mikala Elizabeth Kelley, Bachelor of Science and Associate of Arts; Rachel Diane Kirkpatrick, Bachelor of Professional Studies; Mariah Kay Latting, Bachelor of Science; Rochelle Allison Laumer, Bachelor of Arts; Kimberlyn Michelle Lewis, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Carlos Hiram Lopez, Bachelor of Science, Cum Laude; Bradley Leon Malone, Master of Science; Briana Lauren Matte, Associate of Arts; Brittnee Mychele McKeown, Bachelor of Science in Business Administration, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Vincent Michael McNerlin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Bailey Allison Meyer, Bachelor of Science; Rebecca Marie Mitts, Associate of Arts; Todd Eudan Moore, Master of Engineering; Daniel Casper Nehus, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Laverne B. Owens, Master of Science; Laverne B. Owens, Graduate Certificate; Limarcus Bre’Shun Palmer, Bachelor of Arts, Cum Laude; Taylor LeRon Paulk, Bachelor of Arts; Kendra E. Peterson, Master of Arts; Chiquita A. Pounders, Bachelor of Professional Studies; Victoria Martinez Protheroe, Master of Science; Erica Nicole Richardson, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency, Magna Cum Laude; Nadalyn M. Riggins, Master of Science; Jake Christopher Robertson, Bachelor of Science; Carl Sidney Rosenbaum, Associate of Arts; James Duston Sewell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Karla Elizabeth Sewell, Bachelor of Science, Associate of Arts and Associate of Science; DeLisa Shaw-Johnson, Bachelor of Professional Studies; Karmen Lashae Stephens, Associate of Arts; Charles Stuart, Master of Science; Daysia Sharrae Ticey, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Julia Kirillovna Virahovskaya, Associate of Arts; Chloe Kharmella Washington, Associate of Arts; Josie Nicole Wine, Associate of Arts;

LONDON — Bethany Fern Blair, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Tiffany Denise Bouchard, Master of Liberal Arts; Brooke Erin Browning, Bachelor of Science in Business Administration; Nathaniel Bryce Harrison, Bachelor of Science; Brittany Nicole Hensley, Bachelor of Arts and Associate of Science; Moriah N. Howington, Bachelor of Arts, Cum Laude; Tracy L. Humphrey, Master of Education; Diana Nicole Morris, Bachelor of Arts; Cole Thomas Nelson, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Hope Elizabeth Parker, Bachelor of Science; Lara Suzanne Pelts, Master of Arts; Lyndsay Simpson, Bachelor of Science and Associate of Science, Cum Laude; Stephanie Lee Willcutt, Associate of Arts; Donald Alexander Wilson, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Angela Rose Yarbrough, Bachelor of Professional Studies;

LONOKE — Hailey Elizabeth McMullen, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Austin Colby Rowton, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Marc Sherrell, Educational Doctorate; Randal Wayne Wise, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts;

LONSDALE — Jason Dale Ryburn, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude;

LOWELL — Quinton Drake Smith, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna Cum Laude;

MABELVALE — Sarah Marie King, Bachelor of Music Education, Summa Cum Laude; Katlyn Marie Stillman, Associate of Arts; Cortez Deshun Williams, Bachelor of Science;

MAGAZINE — Ryan Alan Hatcher, Associate of Arts; Tiffanie Marie Haugh, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Layton Don Robinson, Bachelor of Science and Associate of Arts; Kerri Ann Schriver, Bachelor of Professional Studies; Yaushas John Xiong, Bachelor of Arts, Cum Laude;

MAGNOLIA — Tina Suzanne Crisp, Master of Education; Tyesha Breyana Dominae Daniels, Bachelor of Arts; Tecoya Michelle Johnson, Bachelor of Professional Studies;

MALVERN — Abbi JonMarie Atkinson, Bachelor of Science, Cum Laude; Susanna G. Crow, Bachelor of Professional Studies; Harrison Thomas Dale, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Kathryn Georganne Day, Bachelor of Science in Business Administration; Casi Marie Hardyman, Bachelor of Music Education, Cum Laude; Katherine LeAnn Jones, Bachelor of Science and Associate of Arts; Levi John Jones, Bachelor of Science; Tyler Garrett Kesterson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Anyah Symone Lock, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Brittany Loreal Ramey, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Julian Cooper Sherbert, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

MANSFIELD — Seth David Mays, Bachelor of Arts and Associate of Science, Summa Cum Laude;

MARBLE FALLS — Josiah D. Hunnicutt, Bachelor of Science; Ty Edwin Roberson, Associate of Science; Kaylee Cheyenne Wells, Bachelor of Arts;

MARIANNA — Victoria Briley Padilla, Bachelor of Professional Studies;

MARSHALL — Andrew James Baker, Bachelor of Science; Daniel Alan Griffin, Associate of Arts; Katelyn Jo Morrison, Bachelor of Arts and Associate of Science; Megan Rebeka Rea, Bachelor of Science in Nursing;

MAUMELLE — Shelby Grace Benefield, Bachelor of Arts, Cum Laude; Coleman Reece Brainerd, Bachelor of Arts; Andrew Richard Hargrave, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Haleigh Jacqueline Holom, Bachelor of Arts; Caroline Abigail Holt, Bachelor of Professional Studies; Mark Ryan Holt, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Joseph Lane Minton, Bachelor of Science; Ashleigh Nycole Moore, Master of Art in Teaching; Brent Joseph Rowley, Master of Arts; Jonnifer Kaye Turner, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude;

MAYFLOWER — Bryan Jacob Nicolle, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Matthew Riley Post, Bachelor of Science; Michael Reid Post, Bachelor of Science and Associate of Science, Magna Cum Laude; Joshua Patrick Raney, Bachelor of Professional Studies;

McGEHEE — Ariyana Faith Woodson, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

MENA — Mindy E. Lyle, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Stephanie Nicole Olmstead, Master of Education; Bryar Heath Parks, Bachelor of Science; Austin Casey Warren, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Marilyn Ann Winger, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Tammy L. Young, Master of Science;

MENIFEE — Sydney Marie Murphy, Bachelor of Science;

MINERAL SPRINGS — Gayla Ann Beaird, Bachelor of Science in Nursing;

MONTICELLO — Seth R. Bryant, Master of Science; Megan Nicole Hand, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude;

MORRILTON — Jessica Kathryn Brown-Rogers, Bachelor of Science, Cum Laude; Christopher N. Cambiano, Bachelor of Science; Candace Elizabeth Chandler, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Stephanie Michelle Cotner, Bachelor of Science in Business Administration; Sharon Denise Dennis, Associate of Applied Science; Shandee Brooke Gordon, Master of Education; Landon Clifford Growns, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Stephanie Marie Hays, Bachelor of Arts; Cassie Sondra Hofford, Bachelor of Science; Amanda April Lentz, Bachelor of Science in Nursing; Thaddeous KozyEsco McCoy, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Emily Raene Nichols, Bachelor of Science; Miranda Grace Ponder, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Tiffani Raelene Scroggins, Bachelor of Arts; Steven Andrew Shipp, Associate of Arts; Chelsea Elizabeth Slechta, Associate of Arts and Associate of Science; Rebecca Ann Stobaugh, Master of Arts; Eve Ann Toney, Bachelor of Arts; Shelby Taylor Williams, Associate of Arts, Magna Cum Laude;

MOUNT IDA — Marcus Wane Childress, Bachelor of Professional Studies; Cassady Lauren Crocker, Master of Education; Callie Teal Van Horn, Associate of Arts, Cum Laude;

MOUNT VERNON — Lindsey Diane Greenup, Associate of Arts; Emily Nicole Jobe, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

MOUNTAIN HOME — Travis Cole Chism, Bachelor of Science, Magna Cum Laude, University Honors Program; Dalton Cole Frazier, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Larissa Nicole Randall, Bachelor of Arts, Cum Laude; Yvette Marie Roberts, Master of Arts; Frances Danielle Tilley, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude;

MOUNTAINBURG — David Wayne Edwards, Bachelor of Arts; Allison Lee Holloway, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

MULBERRY — Megan Reanne Hesson, Bachelor of Professional Studies; Sherry Christine Hesson, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude;

MURFREESBORO — Jeremy Scott Rogillio, Bachelor of Science in Business Administration;

NASHVILLE — Joshua Gavin Cox, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Mona Lynn Lewis, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

NEW BLAINE — John Edward Baumgartner, Bachelor of Science;

NEWARK — Bryce Wayne Cash, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

NORFORK — Mary Louise Gochenour Baser, Bachelor of Science in Nursing;

NORMAN — Katie Michelle Lybrand, Bachelor of Science in Nursing;

NORTH LITTLE ROCK — Kira Lafaye Allen, Bachelor of Science in Nursing; Caroline Rose Atkinson, Bachelor of Science; Carson Hamlett Ayers, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Daniel Marshall Barnes, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Krystle Lynn Cable, Master of Science; Kathryn Roseann Champion, Bachelor of Science in Nursing; Eula Yvette Dillingham, Educational Doctorate; Brenda Daniela Elias Martinez, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Samantha Noel Ellis, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; James Dennis Harper, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Samantha Raye Hawking, Associate of Arts; Brandie Darcell Hill, Master of Science; Shelbie Diane Holladay, Associate of Arts; John T. Jarrett, Bachelor of Fine Arts; Kathryn Susanne Kinnison, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Stephanie Lynn Koppel, Associate of Arts; Riley Nicole Lassiter, Associate of Arts; Jamanuel Rashard Manning, Bachelor of Science; Spenser Brice Mayden, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Seth Arthur McCammon, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Robert Kenneth Moore, Master of Science and Graduate Certificate; Tyler Lynn Morris, Associate of Arts; Kencia Ranell Stanley, Master of Science in Nursing; Braden Hunter Starks, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Ryan Alexander Thompson, Bachelor of Science; Miracle Faye Toney, Associate of Arts; Jacob Keith White, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Jonathan Ross Williams, Bachelor of Arts; Kendra Jamila Williams, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

OARK — Megan Jolynne Holman, Associate of Arts;

ODEN — Melanie Ann Norman, Bachelor of Arts and Bachelor of Science, Cum Laude;

OLA — Kandis Dawn Mims, Bachelor of Arts; Gary Ray Morrison, Bachelor of Arts; Alexandra Marie Owens, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Andrew Carter Owens, Bachelor of Science in Nursing; Kathryn Jade Roy, Master of Art in Teaching; Joy A. Whitlow, Master of Education;

OMAHA — Andrew Bradley Collins, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

OPPELO — Jordan Hunter Ogle, Bachelor of Science and Associate of Science, Magna Cum Laude;

OZARK — Paul Alan Bennett, Bachelor of Science, Cum Laude; Conner Allen Cagle, Bachelor of Science; Linda-Ann Clifton, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Courtney Renee Gossow, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Kenyon James Gowing, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Sophie Elizabeth Hall, Associate of Arts; Megan Elizabeth Holloway, Bachelor of Science; Robin Anne Lane, Associate of Science, Cum Laude; Jennifer Lynn McCullar, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Adam Thomas Reinert, Bachelor of Science in Business Administration; Hayley Diann Smith, Bachelor of Science; Josye Anne Smith, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Alexis Blayne Umholtz, Associate of Science; Douglas Shawn Valentine, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Brittany Lynnee West, Bachelor of Professional Studies;

OZONE — Katherine Elizabeth Kersen, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

PARAGOULD — Lori Ann Black, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; April Allison Harmon, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Justin L. Killian, Bachelor of Professional Studies; Jamee Lee Mires, Bachelor of Arts;

PARIS — Makayla Lorine Barnett, Bachelor of Arts; Quinn Dale Bonner, Bachelor of Arts; Shawna Michelle Clayton, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Rebekah Leah-Anne Cooley, Bachelor of Arts, Cum Laude; Theresa Elizabeth Daniels, Master of Arts; Rickie Rayne Gray, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Suvella Renae Hodges, Master of Education; Levi Edward Koch, Bachelor of Science; Bee Kue, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Leslie Lauren Maddox, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Harrison Lee Ramsey, Bachelor of Science in Business Administration; Carrie Stanford, Associate of Science; Morgan Dawn Wewers, Bachelor of Science;

PARON — Rachelle Kristin Calhoun, Bachelor of Arts and Associate of Science; Brielyn Danae Kulis, Bachelor of Professional Studies; Gideon Louis Singleton, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Drew Tilmon Waters, Bachelor of Science;

PELSOR — Erika Dawn Carlson, Master of Education; Kenson Andrew Bo Crisp, Bachelor of Science; Micah Drew Denniston, Bachelor of Science; Dusty Cheyenne Duvall, Bachelor of Science; Libby Kelleana Fay Hankins, Bachelor of Science in Business Administration;

PENCIL BLUFF — Alexander Jacob Henry, Bachelor of Science;

PERRY — KT Christine Davis, Bachelor of Science in Business Administration; Monica Kaytlie Gonzales, Bachelor of Science;

PERRYVILLE — Aliceson Sidney Bradford, Bachelor of Arts, Cum Laude; Katherine Nicole Johnson, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Jess Bradley Jones, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; Jennifer Dawn Ludwig, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum Laude;

PIGGOTT — Kelsey Layne McKenney, Master of Arts;

PINE BLUFF — Jamila S. Armour, Bachelor of Arts; Percy Dantyon Arnold, Associate of Arts; Chance Alan Baughman, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Marcus E. Bishop, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Lozanne H. Calhoun, Graduate Certificate; Kady Elizabeth Donham, Associate of Science; Alexandra Hart, Master of Art in Teaching; Megan Samantha McClain, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Rebecca Caprice Mosler, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

PLAINVIEW — Lane Steven Woods, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

PLEASANT PLAINS — Brooke Hollee Williams, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude;

PLUMERVILLE — Lauren Elizabeth Simer, Bachelor of Science; Ca’Lyn Joseph Zachary, Master of Science;

POCAHONTAS — Joseph David Bandy, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Hannah Le Ann Shepherd, Bachelor of Professional Studies;

POTTSVILLE — Tayler Nicole Bain, Bachelor of Professional Studies; Angela Cathleen Bell, Graduate Certificate; Amber Nicole Bogue, Associate of Arts; Shelby Cheyenne Bradley, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Allison Nicole Carothers, Associate of Arts; Darrell Edward Cates, Master of Science in Business Administration; Brittany June Collins, Bachelor of Arts; Paige Morgan Duvall, Bachelor of Science in Nursing; Penny Michelle Ford, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science, Summa Cum Laude; Ashley Nichole Fryar, Associate of Arts; Amy Leanne Gray, Bachelor of Arts, Cum Laude; Aaron Heath Grigsby, Associate of Applied Science; Joshua Alexander Hall, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna Cum Laude; Joshua Lee Hohensee, Bachelor of Science in Business Administration; Joshua Lee Hohensee, Bachelor of Science in Business Administration; Carlos Ipatzi, Bachelor of Science in Business Administration; Brooklyn Elizabeth Jackson, Bachelor of Science in Nursing; James Alan Jackson, Bachelor of Science; Jordan Dale Little, Bachelor of Arts; Tobby Aaron Little, Bachelor of Science, Associate of Applied Science and Associate of Arts; Amber Nichole Owens, Bachelor of Science; Anna Michelle Pipkins, Bachelor of Professional Studies; Brittani Diane Ralston, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Logan Bryan Reed, Associate of Arts; Miguel Angel Rivas, Graduate Certificate; Dalton Trevor Scoles, Associate of Science; Jennifer Leigh Sloan, Bachelor of Science; Amanda Charlotte Wilson, Associate of Science;

PRAIRIE GROVE — Paul R. Black, Bachelor of Professional Studies; Cory Ray Henry, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Lance Tyler Parnell, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude;

PRESCOTT — Jake Cody Norwood, Bachelor of Science;

QUITMAN — Jessica Paige Hallett, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude;

RATCLIFF — Angela Rae Knight, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Steven Lee Moody, Master of Education; Micah Leigh Stevens, Associate of Arts; Thomas Jameson Tucker, Bachelor of Science;

RAVENDEN — Andrew J. Swartzlander, Bachelor of Professional Studies;

REDFIELD — Caitlyn Jean Brickey, Bachelor of Fine Arts, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Sara Elizabeth Eagle, Bachelor of Science, Cum Laude;

RISON — Hunter Curtis Lunsford, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Morgan Bethaney Lunsford, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Nathan William Steen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude;

ROGERS — Chelsea L’Nae Batson, Bachelor of Arts; Joshua Randal Beard, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Jessica Erin Bell, Master of Science in Business Administration; Megan E. Bryant, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Sean G. Carney, Master of Science; Seth Michael Carney, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Ashley Marie Combs, Associate of Arts; Lana Marie Dinan, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Tabor McCarter Freeman, Bachelor of Science; Armando Manuel Gutierrez, Bachelor of Arts; Samuel Harrison Hoisington, Bachelor of Arts; Jenae Ann Johnson, Bachelor of Science and Associate of Arts; Brandon Jakob Layher, Bachelor of Science and Associate of Arts; Nickolas William Lockhart, Bachelor of Science; Christopher Lee Nam, Bachelor of Arts; Zachary Terence Paquet, Bachelor of Arts; Courtney Shea Pearson, Master of Science in Business Administration; Sierra Colleen Pisciotta, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Molly Marie Revoir, Bachelor of Arts, Cum Laude; William Reyes, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Courtney Devene Ruiz, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Peter William Ryan, Bachelor of Science; Zoee Rhea Sottilaro, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Garrett John Surly, Bachelor of Arts, Cum Laude; Laura Joanne Wohlford, Master of Science and Graduate Certificate; Morgan ReAnne Wright, Associate of Arts;

ROSE BUD — Rebecca L. Barnett, Master of Education; Madalyn Elizabeth LeDon Ferren, Associate of Arts, Magna Cum Laude;

ROSIE — Amber Gayle Young, Bachelor of Science, Summa Cum Laude;

ROSSTON — Tia N. Blakely, Master of Science;

RUSSELLVILLE — Lance David Adkins, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Daniel Isaias Aleman, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Martha Berenic Almaraz Gallegos, Associate of Arts; Blake Parker Almond, Bachelor of Science; Mohammed Alwan M Alqarni, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Emily Rachel Amos, Bachelor of Music Education, Magna Cum Laude; Chance David Anderson, Bachelor of Arts; Christopher Michael Anderson, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; Kristin Renee Andrews, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Ana Isabel Angeles Arredondo, Associate of Arts and Associate of Science; Rosalino Delgado Antunez, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Surani Kathereen Appukuttan, Associate of Arts; Albert David Arce, Bachelor of Science; Venessa Autumn Arthur, Master of Arts; Patricia Lynn Ashmore, Bachelor of Science in Nursing; Natasha Elaine Baham, Associate of Applied Science and Associate of Arts; Emily Rachel Ball, Associate of Arts; Marlie Makenna Ball, Bachelor of Arts and Associate of Science; Kimaly Ann Ballard, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Angela Michele Barraza, Associate of Arts; Summer Renee Barton, Associate of Arts; Laura Morgan Batch, Associate of Arts; Madison Layne Beaird, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; Josh Gordon Bertke, Master of Science; Christina Grace Betterton, Bachelor of Arts; Taylor Sallee Bleakley, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Wyatt James Bowen, Bachelor of Science; Kailey Michelle Bradley, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Andrea Lynn Bratton, Bachelor of Science in Electrical Engineering and Bachelor of Science; Sara Ann Brians, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Aaron Marshall Brickels, Associate of Arts; Tinisha Rochelle Broadnax, Bachelor of Science in Business Administration; Twylla Elizabeth Brock, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Mariah Nicole Campbell, Bachelor of Science in Business Administration, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Hailey Michelle Canada, Master of Science; Natalie Elizabeth Canas, Bachelor of Science in Nursing; Courtney Nicole Cates, Bachelor of Science in Business Administration; LeShea Michelle Cates, Bachelor of Science in Nursing; Tyler Lane Chambers, Associate of Arts; Nathan Cole Chamblee, Associate of Science; Leon Chang Shik, Master of Science; Kristen Lynette Cheshier, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Bethany Rachel Clair, Associate of Arts; Jenece Marie Clark, Master of Education; Jarrett Wesley Clayton, Associate of Arts; Eric Michael Coffman, Bachelor of Science in Business Administration; Kyle Andrew Coffman, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Alli Brooke Cole, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Kaleena Joanna LaRae Colling, Master of Arts; Sahara Skye Collins, Bachelor of Arts and Associate of Science; Brian William Commerford, Master of Science; Larryn Rose Cooper, Bachelor of Arts and Associate of Science; Mina Martin Core, Bachelor of Science in Electrical Engineering and Associate of Applied Science, Magna Cum Laude; Cullyn Matthew Corley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mikayla Paige Cotton, Associate of Arts; Jonathan Edward Crafton, Master of Arts; Lawrence James Cranor, Bachelor of Arts; Elvera Ruth Crawford, Bachelor of Arts; Thomas Daniel Crozier, Bachelor of Science and Associate of Science; Allie Marie Cumnock, Bachelor of Arts and Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Donna Lynn Curran, Master of Science; Tyquan Devante Daniels, Bachelor of Science; McKenzie Kaye Davenport, Bachelor of Arts and Associate of Science, Magna Cum Laude; Bailey Nicole Davis, Bachelor of Science in Business Administration and Bachelor of Science; Hallie Laine Davis, Bachelor of Science; Kagan McCoy Davis, Bachelor of Science; Mirah Nicole Davis, Associate of Arts; Jade Celeste DeArmond, Bachelor of Science; Macey Danielle Dennis, Bachelor of Science in Business Administration; Jordan Nicole Denton, Graduate Certificate; Alison Renee Dickey, Master of Education; Marcus Andrew Dickey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Haley DeShay Donaldson, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Caitlin Savannah Doshier, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Tamara Jean Dougan, Master of Science; Seth Christopher Drewry, Bachelor of Professional Studies; Gavin Mitchel Dundee, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum Laude; Morgan Elyse Dunn, Bachelor of Science in Business Administration; Emily Grace Duvall, Bachelor of Science in Business Administration; Savannah Grace Dye, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Sarah Christine Easley, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Christopher Richard Eastburn, Bachelor of Science and Associate of Arts; Alivia Eve Eckart, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Jennifer Elaine Edge, Bachelor of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Kortilous Truvell Dashaun Ellis, Bachelor of Science; Amber Nicole England, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Ryan Matthew Faught, Bachelor of Science, Cum Laude; Logan Michael Felder, Bachelor of Science, Cum Laude; Melissa Lael Feltner, Bachelor of Science in Nursing; Danielle Olivia Ferguson, Bachelor of Science in Nursing; Jessica Lee Ferguson, Associate of Science; Elvys Ferrufino Mejia, Bachelor of Science; David Trujillo Flores, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jessie Trujillo Flores, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mallory Alexandra Ford, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Melissa Ann Ford, Bachelor of Arts; Traliese Danyelle Ford, Associate of Arts; Shelby Alexis Foster, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Patti A. Framel, Bachelor of Arts; Andrew Kelly Freeman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Associate of Science in Nuclear Technology, Magna Cum Laude, University Honors Program; Dustin Earl Freeman, Bachelor of Fine Arts; Hope Nicole Fry, Master of Education; Amber Denise Gadbury, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Oscardaniel Quinones Garcia, Associate of Arts; Jessica Ashley Gardner, Associate of Arts; Brandon Lee Garner, Associate of Arts; Gabrielle Garrison, Graduate Certificate; Mary Grace Garrison, Associate of Arts; John David Gilmer, Associate of Arts; Zachary Lee Gish, Associate of Applied Science; Andrew Mackenzie Goodwin, Bachelor of Science; Jimmy Kyle Goodwin, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Trevor Collin Gould, Associate of Arts, Cum Laude; Ethan Daniel  Grace, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; Rebekah Danielle Grace, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts; Christopher Deon Gregory, Bachelor of Science; Brandon Garrett Grice, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Cathy Lyn Gunnels, Bachelor of Arts; Darcee Lauryn Halbrook, Associate of Arts, Cum Laude; Joseph Bell Hall, Bachelor of Science and Associate of Science; Daniel Lane Hancock, Bachelor of Arts; Evan Michael Hanna, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Andrew Jacob Hansen, Associate of Arts; Jared Mitchell Hanson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Susanna Ruth Harding, Master of Arts; Mallory Ann Harpenau, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Brooke Elaine Harris, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Keith Daniel Harrison, Bachelor of Arts; Rufus Eli Harvell, Associate of Arts; Adam Hathcock, Master of Science; Brian Jeffrey Hawkins, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Keith Eric Haynie, Master of Science; Matthew James Henson, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts, Cum Laude; Diana Lili Herrera, Bachelor of Science in Nursing; Stephen Jared Hett, Bachelor of Science, Cum Laude; Shawn Marie Hettinga, Master of Education; Daniel Alan Hightower, Master of Arts; Muhanad Basem Hijazen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nathan Scott Hill, Bachelor of Science in Business Administration; Christopher Lee Hilliard, Bachelor of Science; Kristopher James Hodge, Bachelor of Science in Business Administration, Summa Cum Laude; Shelby Taylor Holland, Bachelor of Science in Nursing; Everett Chandler Holman, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Andrew Trey Homsley, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science; Wesley Charles Hooks, Associate of Arts; Britney Nicole Hoover, Master of Education; Heather Renee Hottinger, Associate of Arts; Dustin Wayne House, Bachelor of Science; Kelsey Brooke Hubbard, Master of Education; Montana Renee Hubbard, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Clint Wesley Huddleston, Associate of Arts; Myriah Kay Humphreys, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Emily Hunt, Master of Arts; Darrian Nadine Ison, Bachelor of Arts and Associate of Science, Summa Cum Laude; Lauren Elizabeth Ison, Bachelor of Arts; Hunter Dylan Jackson, Bachelor of Arts; Joseph Love Jackson, Bachelor of Science; Linda Ann Jackson, Bachelor of Science in Nursing and Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Garrett Ford Johnson, Associate of Arts; Kyle Mackenzie Johnson, Associate of Arts; Lisa Rena Johnson, Bachelor of Arts; Zachary Russell Johnson, Bachelor of Science; Aaron Joseph Johnston, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; David Alexander Jondro, Bachelor of Arts; Courtney Rene Jones, Master of Education; Tayler Denton Jones, Bachelor of Arts; Xenia Katharina Jones, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Essence Le’Jeene Jordan, Associate of Science; Alonzo Wyking Joyner, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Benjamen Connor Keisling, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna Cum Laude; Brett James Spencer Kelley, Bachelor of Music Education; Morgan Danielle Kelley, Bachelor of Science; Kaitlyn Michelle Kelly, Associate of Arts; Kathy Marie Kelty, Master of Art in Teaching; Tyler Blake Kicklighter, Bachelor of Arts, Associate of Arts, Associate of Science; Daniel James King, Bachelor of Arts; Lindsey Nicole Kitchens, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; James Tyler Knecht, Bachelor of Arts; Jessica Jade Knighton, Associate of Arts; Landon Charles Kordsmeier, Associate of Applied Science; Jessica Renee Kriesel, Bachelor of Arts; Kayla Evan Kriesel, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Zachary John Lachowsky, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; John Chance LaCour, Bachelor of Science in Nursing; Eric Steven Landis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Kennady Rae Langston, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Summa Cum Laude; William Kenneth Lawrence, Associate of Arts; Andrew Stephen Lee, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Jamon David Lee, Bachelor of Science; Haley E. Leleux, Master of Arts; Pamela Kay Lemberg, Bachelor of Science in Nursing; Brandie Leigh Little, Bachelor of Science, Cum Laude; Victoria Rose Littlefield, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Ricci Rydell Logan, Bachelor of Arts; James Austin Long, Associate of Arts; Nicholas Drew Loving, Bachelor of Science; Eric Christopher Luna, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jerry Allen Luningham, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Allison Grace Lutrell, Bachelor of Science, Magna Cum Laude, University Honors Program; Hannah Ruth Lykins, Bachelor of Science, Magna Cum Laude, University Honors Program; Rachael Lea Mackie, Bachelor of Science; Marcus Majied, Associate of Science in Nuclear Technology; Jacob Herbert Martin, Master of Science; William Zachary Martin, Associate of Arts; Ezekiel Jimenez Mascuilli, Bachelor of Arts; April Nicole Mashon, Master of Art in Teaching; Jonathan Arlon McClure, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Laura Hope McDaniel, Associate of Arts; Mallory Ann McFall, Associate of Arts; Dana Marie McGee, Associate of Arts, Summa Cum Laude; Angela Marie McGuigan, Master of Education; Hatley Elisabeth McGuire, Bachelor of Science; Hunter Paige McKenzie, Bachelor of Science; Michelle Louise McMinn, Graduate Certificate; Sierra Ann Meade, Bachelor of Science; Scott Lee Meadows, Master of Science; Robin Leigh Middleton, Bachelor of Science; Erica Millan, Bachelor of Arts and Associate of Science; Cherish Melinda Miller, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Lindsey Ashton Miller, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Naomi Nicole Miller, Associate of Arts; Titus D. Mills, Bachelor of Science and Associate of Science; Danielle Breyana Millsaps, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Terah Rhianne Minnie, Associate of Arts; Stephanie Miranda, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Dennis Gilberto Molina, Bachelor of Science and Associate of Arts; Mason Lane Moody, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Jacob Ross Moore, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Pamela Joycelyn Moore, Associate of Arts; Melissa Ann Moorhead, Bachelor of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Artie Jerome Morris, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Lisa Danielle Morrison, Bachelor of Arts and Bachelor of Science in Business Administration; Douglas Spann Moses, Bachelor of Arts; Megan Sarah Mounce, Bachelor of Arts; Victoria Michelle Muncy, Associate of Arts; Tasha Nichole Murders, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Miguel Angel Nava Diaz, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Kaitlyn Kennedy Nelson, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Chaquavia A’zenah Newman, Bachelor of Arts and Associate of Science; Maygan Skye Nicholas, Associate of Arts; Cortney Elizabeth Norman, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Lyn’Quoia Cheyenne North, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Melissa Marie Nubbie, Bachelor of Science in Nursing; William Alexander Oates, Bachelor of Science in Business Administration; Fy’Nisha I’man Oliver, Bachelor of Science; Daniel Adam Onasch, Associate of Arts; Alan Mark Parsons, Master of Science and Graduate Certificate; David Keith Patterson, Bachelor of Science; Emily Ann Patton, Master of Arts; Caleb Eli Perley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Summa Cum Laude; Gustaf Ethan Perley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Summa Cum Laude; William Henslee Perrott, Master of Arts; Michael Blake Perry, Associate of Arts; Carol Dana Pingel, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Laura Sherrill Prall, Bachelor of Arts; Stephanie Renee Pratt, Master of Education; Raigan Alexis Purtle, Associate of Arts; Cindy Joanna Quinteros, Associate of Arts; Aaron Christopher Rackley, Associate of Arts; Dominique Phillip Rael, Bachelor of Science in Business Administration; Hayley Alexis Raia, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology; Diana Marcela Ramirez, Bachelor of Science; Justin Tyler Reddig, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Caleb Andrew Reynolds, Bachelor of Music Education; Sara Elizabeth Reynolds, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Kylie Glenda Maree Rice, Associate of Science; Stormy Dawn Ridenoure, Bachelor of Science; Brianna Nicole Riley, Bachelor of Science; Katherine Verenice Robles, Associate of Science, Cum Laude; Brian Rodriguez, Bachelor of Arts; Dantoinia Terranece Rogers, Associate of Arts; Reba Brooke Rogers, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Heymi Enith Roman-Roman, Associate of Arts; Toby Lynn Romero, Bachelor of Science and Associate of Science; Tiffany Nicole Romine, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Kyle Mackenzie Roughan, Master of Science; Elmer Alexander Sanchez, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jordan Lee Sanders, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude; Tanim Uddin Sardar, Bachelor of Science; Suliana Cindy Scarborough, Master of Science and Graduate Certificate; Francis Lawrence Schlude, Master of Art in Teaching; Jordan Paul Schneider, Master of Education; Shynece Michelle Scott, Associate of Arts; Madalyn Kathleen Sehorn, Bachelor of Arts; Lauren Elizabeth Shelton, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Natosha Micaela Shirley, Associate of Arts, Magna Cum Laude; Madison Lee Simmons, Bachelor of Arts, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Andrea Lynn Sims, Master of Science; Joshua Micheal Sisson, Bachelor of Science in Business Administration; Kelcee’ Taylor Sitzes, Master of Science; Austin Moore Smith, Bachelor of Science; Robert Allen Smith, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Dalton Reid Snow, Bachelor of Arts; Janet Solis, Master of Education; Austin Lee Spurlock, Bachelor of Arts; Brandon Wade St. Clair, Associate of Arts; Jason Andrew Stacy, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Markayla Belle Stanley, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Sarah E. Starkey, Master of Education; Michael Maria Stiritz, Master of Arts; Aaron Thomas Stocking, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Pamela A. Stokes, Master of Education; Benjamin William Stoltz, Bachelor of Science; Christopher Charles Sullivan, Bachelor of Science and Associate of Arts; Joshua Tyler Sumers, Bachelor of Science and Associate of Arts; Teresa Denise Summerhill, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Courtney Taylor Summerville, Bachelor of Arts, Cum Laude; Kaylynn Esther Taylor, Master of Science; Madison Nicole Taylor, Bachelor of Science, Summa Cum Laude; Tabitha Nichole Taylor, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Ashlyn Kay Tedder, Bachelor of Arts, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Kelsi LeeAnn Thompson, Master of Education; Marissa Keely Thompson, Associate of Arts and Associate of Science; Mikahla Nicole Thompson, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Parker Clay Thompson, Bachelor of Science; Chad Weston Tolliver, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Sydni Cheyenne Tolliver, Associate of Arts; Amber Nicole Towery, Bachelor of Science in Nursing; Lantwan Jacquille Traylor, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Brandon Cody Trujillo, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Trakia Shartel Tucker, Bachelor of Arts; Cody David Underhill, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Nora Marisela Valladares, Associate of Arts; Davis Vang, Bachelor of Science; Mariana Basilisa Velasquez, Associate of Arts; Maria D. Velazquez, Bachelor of Science in Business Administration; Gadsana Hope Vilavanh, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency; Hayley Nicole Wagner, Bachelor of Science in Nursing; Hayley Alexis Walker, Associate of Science, Magna Cum Laude; Thomas Allen Walker, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Ashley Nichole Warner, Associate of Science; Chelsie Da’nae Washam, Bachelor of Professional Studies; Rachael Maria Watson, Bachelor of Professional Studies; Jacob Lee Weidenfeller, Master of Engineering; Katherine Lynne Welch, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Lucy Caroline White, Associate of Arts; Skylar Lincoln Michell Wierman, Master of Liberal Arts; Justin McKay Wilkinson, Bachelor of Fine Arts and Bachelor of Arts, Cum Laude; Christina Elizabeth Williams, Bachelor of Arts; Cooper Lee Williams, Associate of Arts; Kalin Danielle Williams, Bachelor of Science in Business Administration; Lewis Alexander Williams, Bachelor of Arts; Amy Nicole Wilson, Associate of Arts; Sarah Lynn Wilson, Associate of Science; Octavious Rashaud Wimbush, Master of Science; Clinton Nolen Wood, Bachelor of Science; Holly Marie Woodward, Associate of Science; Natosha Elizabeth Wright, Bachelor of Arts; Avigail Yanes, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Ryan Allen Young, Master of Science; Araseli Zarate, Master of Arts;

SAINT JOE — Caroline Ashton Fruehauf, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Josephine JeanAnn Harris, Bachelor of Arts, Cum Laude; Megan Lorraine Hill, Bachelor of Professional Studies; Brandon Anthony Murphy, Bachelor of Arts

SALESVILLE — Brendan Seth Casey, Associate of Arts

SCOTT — Jackalyn Michelle Harris, Bachelor of Arts; Katie Leigh Moore, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude;

SCRANTON — Breana Dawn Gipson Fritsche, Associate of Arts; Lauren Alexis Green, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Rebecca Nicole Pintado, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Sarah Rebekah Schluterman, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Samantha P. Yang, Associate of Arts;

SEARCY — Justin Cody Allen, Bachelor of Professional Studies; Carol Ellen Gallaway, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Morgan Raquel George, Bachelor of Science in Business Administration; Ashley Lynn Hernandez, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude; Jonathan Blake Underhill, Master of Science;

SHERIDAN — Trenton James Bogy, Associate of Arts; Katherine Elizabeth Kroeker, Bachelor of Music Education, Cum Laude; Melissa Carol McKinney, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

SHERWOOD — Fanchon Brianna Bone, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Ashley Lauren Broadway, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Alia Mechelle Clay, Bachelor of Arts and Associate of Science; Michael Blake Dailey, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Heath Samuel Davis, Bachelor of Science; Jordie Dawn Flippo, Associate of Arts; Jaylyn Elise Gatrell, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Brittney Christine Hubbird, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Michelle Leann Pace, Bachelor of Science in Nursing, Magna Cum Laude; Jorden Thomas Pruitt, Bachelor of Arts; Myra Ann Randolph, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; Shelby Danielle Sarna, Bachelor of Science; Tyler A. Schuermann, Bachelor of Arts; Constance LaTrease Smith, Bachelor of Arts;

SHIRLEY — Elijah Harrison Branscum, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Summa Cum Laude; Sidney Michelle Burgess, Associate of Arts; Jeffrey Hunter Duncan Gray, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts; Jonathan Michael Hunter, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude;

SILOAM SPRINGS — Jesse Tyler Chism, Bachelor of Fine Arts; Caleb Johnson, Master of Arts; Cristian Antonio Perez, Bachelor of Science in Business Administration;

SIMS — Ann Taylor Myles, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Magna Cum Laude; Kelsey Dakota Simmons, Associate of Science;

SOLGOHACHIA — Michael Lawrence Beck, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude; Traci Denise Johnson, Associate of Arts, Cum Laude;

SPRINGDALE — Corbin Nicole Atkins, Bachelor of Science, Cum Laude; James Alexander Evans, Bachelor of Music Education, Summa Cum Laude; Brandon Lee Ham, Master of Science; Jamie Rhae Hamrick, Master of Science in Nursing; Laramie Cheyenne Hart, Bachelor of Arts and Associate of Science, Summa Cum Laude; Katie Elaine Huff, Master of Science; Wendy Rae Kelley, Master of Arts; Amber LeAnn Massey, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Shannon Ruth McKinney, Master of Arts; Julie Elizabeth Ramsey, Bachelor of Arts and Associate of Science, Cum Laude; Amy Marie Whittenberg, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Hayley Johanna Yell, Master of Science; Suleima Zuniga, Bachelor of Arts and Associate of Science;

SPRINGFIELD — Kim Gaddis-Wadley, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

SPRINGTOWN — Mariah Nichole King, Bachelor of Arts, Cum Laude;

STAR CITY — Alexis Ja’Nae Bullard, Bachelor of Science;

STORY — Coral Deshae Johnston, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

STRAWBERRY — Lori Ann McKenzie, Educational Doctorate; Kimberly Ann Rodriguez, Bachelor of Science;

STRONG — Thealicia Robertha McHenry, Bachelor of Arts, Associate of Arts and Associate of Science;

STUTTGART — John Mark Harrison, Associate of Arts; William Kesler Washburn, Master of Education;

SUBIACO — Sidney Nicole Bowman, Bachelor of Arts, Cum Laude; Caylee Alexis Garner, Bachelor of Arts and Associate of Science; Austin Wayne Schluterman, Associate of Arts; Elijah Page Schluterman, Bachelor of Science and Associate of Arts; Karen Sue Sharp, Associate of Science; William Andrew Varnell, Associate of Arts; Nichole Renee Walker, Bachelor of Science in Nursing;

SUMMIT — Jared Thomas Allen, Bachelor of Science;

TEXARKANA — Jeremy Louis Symonds, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Summa Cum Laude

TIMBO — Joseph Douglas Kelley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna Cum Laude;

TUCKERMAN — Matthew D. Emery, Bachelor of Arts;

VAN BUREN — Mahala Dee Bass, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency; Landi F. Brown, Master of Education; Alexander Patton Burris, Bachelor of Science, Cum Laude; Alissa Paige Clark, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude; Keenan Durand Colley, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts; Yancey Jemael Duffin, Master of Science; Bradley Slaven Eversole, Associate of Arts; Danielle Ann Gregory, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude; Daniela Alejandra Guerrero, Associate of Arts; Paula Catherine Hamby, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude; Kelsi RaeLynn Huskey, Bachelor of Professional Studies; Tony Ray Jones, Associate of Arts; MacKenzie Ayleen Latham, Bachelor of Arts, Summa Cum Laude; Kallie Nicole McCutchen, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Ashley Meuangmany, Associate of Arts; Tyler Jay Mowrey, Bachelor of Science; Alyssa Neal, Master of Arts; Amanda Kaye Pemberton, Bachelor of Professional Studies; Morgan Alexandra Poague, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude; John Bradley Rotert, Master of Education; Madison Lee Simmons, Bachelor of Arts, Bachelor of Science and Associate of Arts, Summa Cum Laude; Ally Nicole Smith, Associate of Arts; Megan Vanderpool, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; India Mae Wing, Bachelor of Science, Magna Cum Laude, University Honors Program;

VILONIA — Faith Michaeleen Hetherington, Bachelor of Science in Business Administration; Mattison Olivia James, Associate of Arts, Cum Laude; Cody Nicholas Massery, Bachelor of Science; Levi Talon Otts, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna Cum Laude, University Honors Program; Derek Branden Ruhland, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

WABBASEKA — Tyeshia Tyeall Harris, Bachelor of Science in Business Administration;

WALDRON — Emily Morgan Black, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude; Stephanie Kaye Holland, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude; Caleb Owen Sherrill, Bachelor of Science, Cum Laude; Kandis Michelle Vanravensway, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Brady Dwayne Wadkins, Associate of Arts;

WARD — Megan LeAnn Ponder, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Lauren Ashley Smith, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude;

WARREN — Sara Allison King, Associate of Arts; Correy Muldrew, Master of Art in Teaching;

WAVELAND — Caleb Elijah Konkel, Bachelor of Arts;

WEST FORK — Haley Danielle Mathis, Bachelor of Science in Business Administration; Zachary Joseph Mixon, Bachelor of Science in Business Administration;

WEST HELENA — Jaylan S. Gathings, Associate of Arts;

WEST MEMPHIS — Schawntell Marie Arberry, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; Stephanie Anita Baker, Bachelor of Professional Studies, Magna Cum Laude;

WHITE HALL — Justin Thomas Archer, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts; Justin Michael Barrett, Bachelor of Science and Associate of Arts, Cum Laude; Gregory Landon Braden, Bachelor of Arts and Associate of Arts; Hannah Grace Dixon, Bachelor of Science in Nursing; Tanika Nichelle Jefferson, Bachelor of Professional Studies and Associate of Science; Megan Lois Lunsford, Associate of Arts, Cum Laude; Allison Michael Riley, Master of Arts; Kashauna Rochelle Shepherd, Associate of Arts;

WICKES — Stefan Louis Ward, Bachelor of Science in Business Administration;

WITTS SPRINGS — Tonya Ann Garmoe, Associate of Arts, Magna Cum Laude;

WOOSTER — Travis Lee Burchfield, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

YELLVILLE — Tyler Aspen Blasdel, Bachelor of Science, Magna Cum Laude; Michaela Ann Wagoner, Bachelor of Science;

BIRMINGHAM, ALA. — Jalen Ferguson Williams-Luke, Bachelor of Science;

COTTONDALE, ALA. — Sheldon Jackson, Bachelor of Arts;

MOBILE, ALA. — Angela Stewart, Educational Doctorate; James-David Williams, Graduate Certificate;

PHOENIX, ARIZ. — Kristofer James Ayers, Master of Science;

MONROVIA, CALIF. — Anissa Taira Michelle Pounds, Bachelor of Science in Business Administration;

MORENO VALLEY, CALIF. — Jesse Lee Godfrey, Master of Science;

OCEANSIDE, CALIF. — Stedman De-Vante Mason, Bachelor of Science;

VENTURA, CALIF. — Byanca Alicia DeAguero, Master of Science;

PAGOSA SPRINGS, COLO. — Joseph Alexander Lambert, Bachelor of Science;

WILLIMANTIC, CONN. — Stephanie Licata, Master of Science;

FLORAL CITY, FLA. — Myriah Diane Shirling, Bachelor of Science;

LUTZ, FLA. — Matthew Tabrizizadeh, Master of Arts;

RIVIERA BEACH, FLA. — Jabyes Creshad Cross, Bachelor of Science in Business Administration;

CANTON, GA. — Jennifer Joy Nolan, Master of Arts;

COLQUITT, GA. — Brandon Jarrott Mock, Bachelor of Science;

POST FALLS, IDAHO — Petra Lieselotte Nelson, Educational Doctorate;

CHICAGO, ILL. — Kayla Renee Adams, Bachelor of Science; Markelle Robert Ballard, Master of Science;

LISLE, ILL. — Taylor Paul Morten, Bachelor of Science;

PEORIA, ILL. — David Roemer, Master of Arts;

BLUE GRASS, IOWA — Emily A. Thompson, Master of Science;

OSWEGO, KAN. — Braden Robert Page, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Cum Laude;

OVERLAND PARK, KAN. — Madison Elizabeth Noel, Bachelor of Arts, Magna Cum Laude;

PITTSBURG, KAN. — Anna Alayne Stark, Master of Science; Harold A. Wallace, Graduate Certificate;

SALINA, KAN. — Mark James Vaughn, Bachelor of Science, Cum Laude;

FRANKFORT, KY. — Sarah Ann Tomke, Master of Science;

BOSSIER CITY, LA. — Geralka Phillips, Master of Science;

BOYCE, LA. — Logan Elise Edwards, Bachelor of Arts;

LAKE CHARLES, LA. — Montell D. Doucet, Bachelor of Professional Studies;

STERLINGTON, LA. — Kristopher Bo Harper, Bachelor of Arts;

BOSTON, MASS. — Chikaodili Ajene, Master of Science;

CHANHASSEN, MINN. — Eva Daniel Webb, Bachelor of Arts and Associate of Arts, Summa Cum Laude;

CARROLLTON, MISS. — Brantley Ketrell Weeks, Bachelor of Professional Studies and Certificate of Proficiency;

HATTIESBURG, MISS. — Shane Austin McLendon, Bachelor of Science;

HAZLEHURST, MISS. — Toriaun Samuels, Bachelor of Arts and Associate of Science;

SOUTHAVEN, MISS. — Angela Gail Fletcher, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

STARKVILLE, MISS. — Zach Steven Moran, Master of Science;

ARNOLD, MO. — Shane Albert Pollard, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude;

BRANSON, MO. — Parker Rainey O’Dell, Bachelor of Arts;

CENTRALIA, MO. — Brett Tyler Calhoun, Associate of Arts, Magna Cum Laude;

CHESTNUTRIDGE, MO. — Jacob Matthew Wunderlich, Bachelor of Science in Business Administration;

EUREKA, MO. — Lisa Christine Mann, Bachelor of Science, Summa Cum Laude;

HILLSBORO, MO. — Colin Matthew McDonough, Bachelor of Science;

KANSAS CITY, MO. — Jacob Marek Harvey, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude;

POTTERSVILLE, MO. — Keil Bradin Harris, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

SAINT LOUIS, MO. — Myisha Noelle Howard, Bachelor of Professional Studies;

WEST PLAINS, MO. — Kevin James Dahl, Bachelor of Science in Nursing, Summa Cum Laude;

BELLEVUE, NEB. — Robert Allen Moore, Educational Doctorate;

DAYTON, NEV. — Johnathen Peter Bidlake-Prichard, Master of Science;

HENDERSON, NEV. — Crystal Sharlisa Walker-Cole, Bachelor of Professional Studies;

SPARKS, NEV. — Mason Davis Murdock, Associate of Arts;

CANANDAIGUA, N.Y. — Austin Tyler Bendzynski, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Allison Nichole Hine, Bachelor of Science and Associate of Science in Nuclear Technology;

SARATOGA SPRINGS, N.Y. — Devon Corcoran Davis, Associate of Arts, Magna Cum Laude;

CHAPEL HILL, N.C. — Zachary Calvin Craig, Master of Science;

CARRINGTON, N.D. — Jessica Dawn Earle, Master of Science;

BARTLESVILLE, OKLA. — Dean Jones, Master of Arts; Vera Nicole Stone, Master of Science;

BLANCHARD, OKLA. — Braden Heath Stringer, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Cum Laude;

CLAREMORE, OKLA. — Clayton Adam Alexander, Master of Science;

EDMOND, OKLA. — Nicholas Lee Austin, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude; Robin Sue Gardner, Graduate Certificate;

EUFAULA, OKLA. — Blake Ryan Owen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

FORT GIBSON, OKLA. — Jourdan Scoggins, Master of Science;

GANS, OKLA. — Rachel May Brannon, Bachelor of Science, Cum Laude;

MULDROW, OKLA. — Lindsey Marie Manley, Bachelor of Music Education; Christina Dawn Pursley, Bachelor of Professional Studies, Cum Laude;

NORMAN, OKLA. — Jakcob Mackenzie Dean, Bachelor of Science in Business Administration and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

OKLAHOMA CITY, OKLA. — Alexander Steven Averitt, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude; Alexandria Lee Madeley, Bachelor of Professional Studies;

PANAMA, OKLA. — Jayce Lee Hamilton, Bachelor of Science in Nursing;

POTEAU, OKLA. — Rachel A. Adams, Master of Arts;

RAMONA, OKLA. — Christopher Mark Turner, Master of Science;

TULSA, OKLA. — Laura Beth Hightower, Master of Arts;

VIAN, OKLA. — Austin Glen Howerton, Bachelor of Science in Business Administration;

WESTVILLE, OKLA. — Mary Edna Fernandez, Bachelor of Science;

MAULDIN, S.C. — Robert Zachary Mouser, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology;

VERMILLION, S.D. — Stephanie Nefas, Master of Science;

CORDOVA, TENN. — Gerard Alexander Waller, Associate of Arts;

GALLATIN, TENN. — Andrew Keith Porterfield, Master of Science;

JACKSON, TENN. — Quentin L. Giles, Master of Science;

MEMPHIS, TENN. — Amanda Wayne, Bachelor of Science in Nursing;

MILLINGTON, TENN. — Joel Luke Hartlerode, Bachelor of Professional Studies;

NASHVILLE, TENN. — Ryne Gray, Master of Science;

BAYTOWN, TEXAS — Jacob Aaron Marek, Bachelor of Science, Cum Laude;

ALLEN, TEXAS — Brandyn Kieran Bolling, Bachelor of Science;

ARLINGTON, TEXAS — Adam Charles Joiner, Master of Science and Graduate Certificate;

BURLESON, TEXAS — Branden Marshall Bohuslav, Bachelor of Arts;

CADDO MILLS, TEXAS — Mary Kate Moran, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Summa Cum Laude;

CIBOLO, TEXAS — Spencer Ard Gilchrist, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts;

COLLEGE STATION, TEXAS — Minh Nhut Huynh, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

COLLEYVILLE, TEXAS — Lane Chance Norwood, Bachelor of Science in Business Administration;

CORINTH, TEXAS — Andrew Jon Craig, Associate of Arts;

CUERO, TEXAS — Kara Alexandra Pohl, Associate of Science;

DALLAS, TEXAS — ToyAnna Johnson, Master of Science;

DENTON, TEXAS — Alberto Octavio Sanches, Bachelor of Science in Business Administration;

FOREST HILL, TEXAS — Bianca Nichelle White, Master of Science;

FORT WORTH, TEXAS — Myron Jerome Pruitt, Bachelor of Science and Associate of Science;

GRAND PRAIRIE, TEXAS — Andrea Nicole Hall, Bachelor of Professional Studies, Summa Cum Laude;

GROVES, TEXAS — Taylor Madison Shilling, Bachelor of Arts;

IRVING, TEXAS — Rashad Irvin McIntosh, Bachelor of Professional Studies and Associate of Arts;

LAREDO, TEXAS — Mitzy Araceli Ramos, Associate of Arts;

LINDEN, TEXAS — Isaiah Franklin Currie, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

LIVINGSTON, TEXAS — Gabrielle Sanders, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

LONGVIEW, TEXAS — Emily Alice Todd, Master of Science;

LUBBOCK, TEXAS — Katie Joy Hardy, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

McKINNEY, TEXAS — Janie Anne Knowles, Bachelor of Science in Business Administration, Magna Cum Laude;

NEWTON, TEXAS — Brady William Barbay, Bachelor of Science and Associate of Arts, Magna Cum Laude;

PLANO, TEXAS — Alyssa Jac Kool, Bachelor of Science, Summa Cum Laude;

RIVER OAKS, TEXAS — Walter Caleb Lavine, Bachelor of Arts;

ROWLETT, TEXAS — Madison Olivia Nagel, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude;

TEMPLE, TEXAS — Seth Tyler Culp, Bachelor of Professional Studies;

TEXARKANA, TEXAS — Zachary Nathan Saulsbury, Bachelor of Science and Associate of Arts; Justin Allen Whitney, Bachelor of Science in Business Administration;

THE WOODLANDS, TEXAS — Vandella Codilla Suico, Bachelor of Science in Nursing;

TOM BEAN, TEXAS — Emily Paige Rodgers, Bachelor of Science in Business Administration;

TYLER, TEXAS — Maggie Grace Williams, Master of Science and Graduate Certificate;

WAXAHACHIE, TEXAS — Jake Austen Loose, Bachelor of Science in Business Administration;

WICHITA FALLS, TEXAS — William Chase Sawyer, Master of Science;

ARLINGTON, VA. — Shaleigh Rene Gorman, Bachelor of Arts;

FALLS CHURCH, VA. — Emily Marie Jorgensen, Bachelor of Science, Summa Cum Laude;

LYNCHBURG, VA. — Minnie Benjamin, Master of Arts;

NORFOLK, VA. — Chaseti Jakea Erwin, Bachelor of Professional Studies;

SNOHOMISH, WASH. — Benjamin Alan Kassebaum, Master of Arts;

SPOKANE VALLEY, WASH. — Krisja Anne Waters, Bachelor of Professional Studies, Associate of Arts and Certificate of Proficiency;

MILWAUKEE, WISC. — Vincent Lee Julian Ashford, Master of Science;

VIROQUA, WISC. — Jakob Paul Clark, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

MONTE HERMOSO, ARGENTINA — Macarena Sedano Acosta, Bachelor of Professional Studies;

DIADEMA, BRAZIL — Fabiana Alves Do Monte, Master of Science;

TORONTO, CANADA — Stanislava Harvanova, Master of Science;

BAODING, CHINA — Wei Hao, Bachelor of Arts;

CHENGDU, CHINA — Youting Luo, Bachelor of Science in Business Administration;

GUIYANG, CHINA — Jin Tu, Bachelor of Science; Yutong Feng, Bachelor of Science in Business Administration; Yanjia Guo, Bachelor of Science in Business Administration, Cum Laude; Qingqing Hao, Bachelor of Science in Business Administration; Guannan He, Bachelor of Arts; Xun Xie, Bachelor of Science in Business Administration; Qi Zhang, Bachelor of Science in Business Administration;

GWANGJU, CHINA — Byeung Hoon Lee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology;

KUNMING YUNNAN, CHINA — Huayuele Chen, Bachelor of Science;

LIUPANSHUI, CHINA — Rui Yan, Bachelor of Science in Business Administration;

NANTONG, CHINA — Wang Ding, Bachelor of Science in Business Administration;

QINGDAO, CHINA — Yingying Hou, Bachelor of Science in Business Administration;

ZHONGSHAN, CHINA — Junhao Chen, Master of Science; Xueying Fang, Associate of Arts;

SANTA TECLA, EL SALVADOR — Eduardo Rene Vasquez Mayen, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna Cum Laude;

ASHFORD, ENGLAND — Holly Lorraine Heather Standing, Bachelor of Arts, Cum Laude;

TAKORADI, GHANA — Grishma Harkishin Khatri, Bachelor of Arts and Associate of Science;

PETION-VILLE, HAITI — Christina Julme, Master of Arts;

DAVANAGERE, INDIA — Nithin Reddy Koncha, Master of Science;

HYDERABAD, INDIA — Sai Kiran Chepyala, Master of Science; Amith Jetty, Master of Science; Venkata Sai Chandra Sekhar Josyula, Master of Science; Veera Venkata Satya Hema Sagar Kolli, Master of Science; Madhusudan Koukutla, Master of Science; Saitej Reddy Nallavelli, Master of Science; Varun Reddy Nallavelli, Master of Science;

SATHUPALLY, INDIA — Sudheer Nandigama, Master of Science;

TENALI, INDIA — Meghana Ravi, Master of Science;

VIJAYAWADA, INDIA — Tata Babu Avirneni, Master of Science;

VISHAKAPATNAM, INDIA — Guru Sri Sai Sandeep Vemulapalli, Master of Science;

VIZIANAGARAM, INDIA — Abhinav Varma Mudunuri, Master of Science;

TANGERANG, INDONESIA — Aditya Hari Asnadi, Master of Science;

BAQUBA, IRAQ — Mohammed Ahmed Hameed Al-Rubaye, Master of Science;

ABIDJAN, IVORY COAST — Bi Tihi Fortunat Senior Foua, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude;

AMAGASAKI, JAPAN — Yosuke Kitakaze, Bachelor of Science;

TOKONAME, JAPAN — Miyu Fujita, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

TOKYO, JAPAN — Sari Araki, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Cum Laude; Rina Takasawa, Bachelor of Arts;

JABER ALALI, KUWAIT — Salem Alajmi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum Laude;

KUWAIT CITY, KUWAIT — Mubarak Alajmi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

LALITPUR, NEPAL — Saugat Bista, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology, Magna Cum Laude;

MAHENDRANAGAR, NEPAL — Prashant Bhatt, Master of Science;

IKORODU, NIGERIA — Victor Chidi Chiadikobi, Master of Engineering;

LAGOS, NIGERIA — Adebowale Joshua Adekunle, Master of Science;

MAKURDI, NIGERIA — Obande Michael Ikwuyum, Bachelor of Science in Electrical Engineering;

ABHA, SAUDI ARABIA — Raja Zamil S Alshahrani, Master of Arts and Master of Science;

ABQIAQ, SAUDI ARABIA — Faisal Mohammed H Masraa, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

AD DAMMAM, SAUDI ARABIA — Turki Mohammed S Alkhaldi, Bachelor of Science, Magna Cum Laude;

AL JUBAIL, SAUDI ARABIA — Jaber Ali A Salami, Master of Arts;

AL QASSIM, SAUDI ARABIA — Essa Ali T Alsharari, Bachelor of Science;

ALJUBUIL, SAUDIA ARABIA — Hussain Hamad A Al Shawaf, Bachelor of Science in Mechanical Engineering and Associate of Science in Nuclear Technology;

ALKHOBAR, SAUDI ARABIA — Rakan Abdulrahman S Alkhathlan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

ALOQULIA, SAUDIA ARABIA — Khaled A Alajmi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

AS SUBAYHIYAH, SAUDI ARABIA — Fahad Sh Alajmi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

BURAYDAH, SAUDI ARABIA — Awadh Saad A Alsharari, Bachelor of Science;

DAMMAM, SAUDI ARABIA — Ghadah Fouad H Alkhalifah, Associate of Arts;

DHAHRAN, SAUDI ARABIA — Abdullah Saleh A Alabdullatif, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mustafa Ali H Binsaad, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

JAZAN, SAUDI ARABIA — Zahra Ibrahim M Kumayt, Master of Arts; Dawaa Ali H Magfori, Master of Arts;

JEDDAH, SAUDI ARABIA — Faris Ahmad H Alharbi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Abdurahiman Talal R Aljhdale, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Zarea Ali S Alshehri, Master of Science and Master of Arts; Rabab Majed A Alsobaihi, Master of Science; Hisham Mohammed A lzahrani, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Addee Hatim M Hakeem, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ahmed Aysar O Muawwadh, Bachelor of Science; Areej Mohammed A Sumaili, Master of Arts;

MAKKAH, SAUDI ARABIA — Abdulrahman Saeed A Waznah, Bachelor of Science in Mechanical Engineering;

QATIF, SAUDI ARABIA — Ahmed Abdullah R Alghurab, Bachelor of Science in Electrical Engineering;

RIYADH, SAUDI ARABIA — Fahad Meran D Alanazi, Bachelor of Science and Associate of Science; Saleh Mohammed A Aldossry, Bachelor of Science; Rana Edrees A Aledrees, Master of Arts; Mha Mohammed A Alforaih, Master of Arts; Fawaz Omran N Alomran, Bachelor of Science; Omar Abdulaziz A Alqahtani, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Fahad Mohammed A Alzamel, Master of Science; Yahya Ali M Sarkhe, Bachelor of Science and Associate of Science, Cum Laude;

TABRJEAL, SAUDI ARABIA — Ziyad Hail F Alsharari, Bachelor of Science and Associate of Science;

DAR-ES-SALAM, TANZANIA — Genovefa Tracy Mwangoka, Master of Science;

BANGKOK, THAILAND — Pornprapai Liengsupa, Master of Science;

PATHUM THANI, THAILAND — Natchapol Srinoon, Bachelor of Science in Business Administration;

KIYV, UKRAINE — Bohdana Sardak, Master of Science;

HO CHI MINH, VIETNAM — Phuoc Hoa Huong Trinh, Bachelor of Science in Nursing and Associate of Arts, Cum Laude.

ATU’s Stone Makes Top Five at Miss Arkansas

Arkansas Tech University student Kelsey Stone finished as fourth runner-up during the 2018 Miss Arkansas Scholarship Pageant at Robinson Center Auditorium in Little Rock on Saturday, June 16.

By finishing fifth, Stone earned a $5,000 scholarship. She was also named Miss Congeniality for the 2018 Miss Arkansas Scholarship Pageant during the final night of competition.

Earlier in the week, Stone captured the Combs ‘Caught Ya In the Act of Kindness’ Award, which carries a $500 scholarship, and the Overall Arrival Award, which includes a $750 scholarship.

She also tied for first place in the Thursday night preliminary competition for talent. Stone played piano and offered a vocal performance of “Rise Up.”

A 21-year old resident of Russellville, Stone was crowned Miss Arkansas Tech University 2017. She went on to win the Buddy Coleman Memorial Overall Talent award and finish in the top 15 at the 2017 Miss Arkansas Pageant.

She returned to the statewide competition in 2018 after winning the Miss Natural State preliminary. Her platform is “#FindYourGift: Realizing Your Potential.”

Daughter of Kim and Dee Stone, Stone is majoring in nursing at ATU.

Including Stone, four ATU students were among those competing at Miss Arkansas 2018. Payton Marshall of Belleville (Miss Sweetheart of Arkansas), Madison Oswalt of Harrison (Miss Arkansas Tech University) and Rebecca Ward of Clarksville (Miss Johnson County) were also in the field.

Stone Collecting Awards at Miss Arkansas

Arkansas Tech University student Kelsey Stone is adding to her scholarship coffers during Miss Arkansas Scholarship Pageant week 2018.

Stone has captured the Combs ‘Caught Ya In the Act of Kindness’ Award, which carries a $500 scholarship, and the Overall Arrival Award, which includes a $750 scholarship.

She also tied for first place in the Thursday night preliminary competition for talent. Stone played piano and offered a vocal performance of “Rise Up.”

The final stage of competition will take place beginning at 7 p.m. on Saturday, June 16, at Robinson Center Auditorium in Little Rock. KATV Channel 7 in central Arkansas, KFSM Channel 5 in northwest Arkansas and KAIT Channel 8 in northeast Arkansas will provide a live broadcast of the finals.

A 21-year old resident of Russellville, Stone was crowned Miss Arkansas Tech University 2017. She went on to win the Buddy Coleman Memorial Overall Talent award and finish in the top 15 at the 2017 Miss Arkansas Pageant.

She is back in the statewide competition in 2018 after winning the Miss Natural State preliminary. Her platform is “#FindYourGift: Realizing Your Potential.”

Daughter of Kim and Dee Stone, Stone is majoring in nursing at ATU.

Including Stone, four ATU students are among those competing at Miss Arkansas this week. Payton Marshall of Belleville (Miss Sweetheart of Arkansas), Madison Oswalt of Harrison (Miss Arkansas Tech University) and Rebecca Ward of Clarksville (Miss Johnson County) are also in the field.

Smith’s ATU Journey Leads Him to NASA

Arkansas Tech University student Justin Smith is spending his summer surrounded by some of the world’s foremost rocket scientists.

Smith is interning at NASA’s John C. Stennis Space Center in Hancock County, Miss., the same facility that tested the rockets that propelled Neil Armstrong and Buzz Aldrin to the moon nearly a half-century ago.

Today, personnel at the Stennis Center are testing the engines that might one day make human exploration of deep space possible.

“At first, coming to the Stennis Space Center seemed to be slightly overwhelming,” said Smith, “but as a few days went by I realized that it is a very friendly environment to work in. Everyone is really nice and inviting.”

Smith is performing research for new technology and upcoming missions during his internship, which is being served under the direction of Dr. Ramona Travis, the chief technologist at the Stennis Center.

“It’s really cool to understand what a lot of the employees here at NASA are talking about based on what I have learned in the classroom,” said Smith. “I’ve even been able to pitch my own ideas based on some projects I’ve done in the various labs I’ve participated in at Arkansas Tech.”

A first-generation college student, Smith began his association with Arkansas Tech through the TRIO Upward Bound Classic program. He graduated from Dover High School in 2015 and enrolled at Tech, where he is majoring in majoring in mechanical engineering and physics.

Smith is on pace to graduate from ATU in May 2019.

“I would like to actually work at NASA as a full-time employee one day,” said Smith. “I really appreciate the opportunity to gain experience in my field so that I will easily find a career in aerospace and mechanical technology when graduation rolls around.”